home

Wianki nie popłynęły…

Po raz dwunasty Sołectwo Mściszewo i ośrodek kultury w Murowanej Goślinie zaprosili mieszkańców gminy na imprezę plenerową „Wianki nad Wartą”.

Na początku tradycyjnie wszystkich gości przywitała sołtys Mściszewa Maja Frąckowiak, życząc udanej zabawy.

Jako pierwsi na scenie wystąpili animatorzy z Filharmonii Pomysłów, w niezwykłym programie LOS VITAMINOS. Wspólnie z dziećmi okrąglutka Pepe i chudziutki LUI w klimatach latynoskich przeprowadzali kuchenne rewelacje. Było mnóstwo tańców, konkursów, piosenek śpiewanych na żywo, wygibasów i humoru. Przezabawne wspólne tańce, casting na kucharza i zbijanie oranżadowych bąbelków. A wszystko po to, aby dzieci przy pomocy rodziców mogły zdobyć zaszczytny tytuł Los Vitaminos.

Następnie na scenie zaprezentowała się Kapela Podwórkowa „Plewiszczoki” ze swoim gościem specjalnym – Zofią Dragan z Bukowca Górnego, która zachwyciła publiczność swoim znawstwem gwary wielkopolskiej i pisanymi przez siebie, niezwykle dowcipnymi tekstami.

Ani Kapeli, ani Pani Zofii podczas występu nie przeszkadzały strugi deszczu i podmuchy wiatru. Jednak pogarszające się warunki pogodowe zmusiły organizatorów do przerwania imprezy. Jako organizatorzy czujemy pewien niedosyt, ogrom pracy ze strony mieszkańców Mściszewa (serdecznie dziękujemy!) i ośrodka kultury nie został wykorzystany w pełni. Jednak bezpieczeństwo jest najważniejsze.

Mamy nadzieje, że w przyszłym roku w pełnej krasie będziemy obchodzić nasze słowiańskie święto zakochanych i popłyną wianki na Warcie.

Agnieszka Szymańska-Wojtera

Fot. Iwona Scheffler