home

Wianki – w rytmie serca

W Mściszewie nad malowniczo położoną przystanią Binduga po raz czwarty mieszkańcy naszej gminy mogli się spotkać na obrzędzie puszczania wianków. Imprezę zorganizował Miejsko- Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Murowanej Goślinie, sołectwo Mściszewo , które wspierało sołectwo Starczanowo.

wianki1.jpg 

Nim jednak panny „wiły wianki i puszczały je do falującej wody”, imprezę rozpoczął IV Powiatowy Przegląd Piosenki Lirycznej.

W tegorocznym przeglądzie wzięło udział 13 wykonawców z pięciu gmin. Jury w składzie Mariusz Matuszewski i Kalina Perz miało za zadanie wyłonić „osobowość artystyczną”, którą została Nina Waszak ze Swarzędza.
Na zakończenie tegorocznego przeglądu jury zaprezentowało się w przepięknym recitalu zatytułowanym „Jak w przedwojennym kabarecie”. 

wianki2.jpg 

W nieco odmiennym stylu, w bardzo skocznym rytmie zagrała i zaśpiewała kapela „Swoja wiara”. Michał Grudziński, aktor Teatru Nowego w Poznaniu bawił anegdotami i skeczami, które były nagradzane salwami śmiechu publiczności.

wianki3.jpg 

Duży aplauz wzbudził występ  Chóru Dziecięcego Szkoły Muzycznej nr 1 im. Borysa Latoszyńskiego „Gloria” z Żytomierza (Ukraina), pod dyrekcją  Natalii Klimenko.
A kiedy „słoneczko zgasło , czyli zagasło…” przyszedł czas na obrzęd , który przygotowała Marzenna Karbowska w raz z zespołem folklorystycznym „Goślinianie”. Wspaniałe tańce, skoki przez ognisko i piękny śpiew zebrały rzęsiste oklaski publiczności.

wianki4.jpg 

A na zakończenie organizatorzy zaprosili wszystkich do wspólnej zabawy, która trwała do 2.00 w nocy.

wianki5.jpg 

Agnieszka Szymańska – Wojtera

W imieniu organizatorów chcielibyśmy podziękować sponsorom i wszystkim , którzy przyczynili się do organizacji tej imprezy. Dziękujemy: Pobiedzisko – Goślinskiemu Banku Spółdzielczemu w Murowanej Goślinie, sołectwu Starczanowo, Dorocie Stencel.
 
Projekt zrealizowano ze środków finansowych Powiatu Poznańskiego i Gminy Murowana Goślina.