home

Człowiek człowiekowi …

Niedziela 3 lutego 2008 r. była świętem nie tylko muzycznym, ale prawdziwej ludzkiej solidarności. Koncert Goślińskiej Orkiestry Dętej odbywał się pod hasłem pomocy rodzinie Piotra Michalskiego z Białęg, wdowca z piątką dzieci, którego dom krótko przed świętami Bożego Narodzenia uległ w ¾ spaleniu. Pieniądze zbierano do puszki przy wejściu oraz w trakcie licytacji przedmiotów przekazanych przez wiceprzewodniczącą Rady Miejskiej Alicję Kobus oraz holenderski Instytut Waltersa zajmujący się pomocą charytatywną. Fundację reprezentowała Bernadetta Gliszczyńska, która powiedziała o najciekawszych przedmiotach oraz przekazała orkiestrze zaproszenia na koncert do Filharmonii Poznańskiej.

Najwyższą cenę w licytacji – 1.100,00 zł – uzyskał szalik na Euro 2012 ze specjalnej limitowanej serii.

Razem zebrano 3.435,70 zł (ze zbiórki pieniężnej – 770,70 zł, z licytacji – 2.665,00 zł), które przekazano Piotrowi Michalskiemu. Obdarowany dziękując za hojny dar, nie potrafił ukryć ogromnego wzruszenia.

Program artystyczny koncertu orkiestry dętej obfitował w liczne atrakcje. Oprócz orkiestry z kapelmistrzem Krzysztofem Wargułą jako solistą na saksofonie wystąpili: zespół taneczny pod kierunkiem Małgorzaty Szymańskiej, akordeonista Bogdan Chołdrych, zespół folklorystyczny „Maniewiacy” oraz Jan Kasseja w piosence o Murowanej Goślinie. W doskonałym, karnawałowym jeszcze nastroju, upłynął doroczny koncert Goślińskiej Orkiestry Dętej.