home

Festiwal Piosenki Przedszkolaków

To już trzynaste spotkanie na kolejnych eliminacjach. Dzieci prezentując swój wokalny kunszt starają się zabłysnąć i zachwycić jurorów. Licznie zgromadzone dzieci zasiadły w sali Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Murowanej Goślinie w oprawie scenograficznej Bartłomieja Stefańskiego. Nad nagłośnieniem czuwał Tomasz Mizgier.

Było to 6 maja, w dniu pierwszego etapu eliminacji do Finału Festiwalu – eliminacje gminne.  Spośród występujących małych artystów wyróżnili się : Emilia Wojtkowiak, Anna Łazińska, Zofia Błachowiak, Martyna Głodek, Maja Rochowiak, Natalia Pokorniecka, Emilia Sękowska i Agata Strzelczenia.

Jury w składzie: Mateusz Sibilski oraz Marcin Matuszewski – przewodniczący wyłoniło cztery osoby, które nominowane zostały do kolejnego etapu: eliminacji powiatowych. A szczęście to przytrafiło się Martynie Baturze, Aleksandrze Michalskiej, Milenie Rosół oraz Zuzannie Korasadowicz.

Dwa dni później w tej samej sali dzieci zgromadziły się ponownie z tym, że już na eliminacjach powiatowych. Dzieci przyjechały z Gmin: Swarzędz, Czerwonak, Komorniki, Tarnowo Podgórne, Murowana Goślina, Kostrzyn.
Jury, tym razem w składzie: Mateusz Sibilski (dyrygent OSP w Murowanej Goślinie)– przewodniczący, Joanna Szalbierz (dyrektor Domu Kultury SOKÓŁ w Czerwonaki) oraz Adrianna Wtorkowska, wyłoniło osoby, które wyróżniły się na tle innych: Wiktoria Giera, Antoni Nowak, Marta Król, Zuzanna Markiewicz, Marcin Maliński. Nominowani do eliminacji rejonowych zostali: Jakub Mańczak, Mateusz Gołembowski oraz Martyna Batura.

Wesoło i kolorowo – ten Festiwal tak właśnie może się kojarzyć. Dzieci są niezwykle wdzięcznymi wykonawcami. Dla komisji i dla publiczności zawsze stanowić będą źródło wspaniałego nastroju i mile spędzonego czasu.

Zdjęcia z Festiwalu w naszej GALERII