home

Przegląd Kapel Rockowych

20 września 2008 roku w Ośrodku Kultury przy ulicy Poznańskiej 16 w Murowanej Goślinie odbył się  głośny koncert w ramach projektu zrealizowanego przy pomocy finansowej Powiatu Poznańskiego i gminy Murowana Goślina –  Powiatowy Przegląd Kapel Rockowych. Koncert został zorganizowany przy współpracy Ośrodka Kultury z Towarzystwem Przyjaciół Zielonych Wzgórz. W hucznej imprezie udział wzięły kapele grające szeroko rozumianego rocka z terenu Powiatu Poznańskiego.

Przeglad_Kapel_Rockowych.jpg 

Wystąpiło siedem zespołów: OUT OF ORDER  z Kostrzyna, ABYSS i SNAKY SANCHEZ z Czerwonaka, HEAD HUNTERS z Poznania, SPADE, SNAKE THURSDAY i FLYING HEADS Z Murowanej Gośliny.  Brawurowy występ, rozgrzewający  publiczność do białości dała kapela SNAKE THURSDAY , trzech panów jak trzy mocarstwa rozbiorowe rozebrało publiczność  z resztek zahamowań i od tego momentu zaczęła się impreza. Potem fanów nie zawiodły  dostarczając mocnych wrażeń FLYING kultowi i rozwalacyjni HEADSI oraz na koniec HEAD HUNTERS. Po wielu latach do Sali Ośrodka Kultury powróciło mocne rockowe brzmienie.

Grała tu niegdyś legendarna goślińska grupa punkowa ELEGIA oraz zespół LOS DESPERADOS późniejszy ACID DRINKERS o czym  przypomniał na początku koncertu prowadzący Tomasz Klaus Przymusiński . Tak też  sala, gdzie odbywają się sesje Rady Miejskiej na ten jeden wieczór przyjęła zupełnie inne wibracje.

Było dobrze, rock and roll w gminach żyje  jak się okazało i ma się nieźle co świetnie można powiedzieć rockuje na przyszłość.

Bartłomiej Stefański