home

Jedno życie’

Tak Pani Grażyna Szymała – Wołyńska zatytułowała swoja wystawę, której otwarcie miało miejsce w niedzielę 26 października br. Wernisaż zgromadził liczne grono artystów, przyjaciół, władze miasta. Pani Grażyna związana jest z Murowaną Gośliną dziesięć lat, prowadzi pracownię rzeźby i ceramiki na osiedlu Zielone Wzgórza, przez którą przewinęło się ok. 200 młodych adeptów sztuki. Jest to jej pierwsza wystawa indywidualna w naszym mieście. Prezentuje na niej swoje rzeźby z różnych okresów, możemy zobaczyć „Wołanie”, „Trzy upadki Chrystusa”, „Madonny”, czy tytułowe „Jedno życie”. Peter Weibel stwierdza, że człowiek współczesny żyje i doświadcza bezustannie nieobecności, a nasze czasy nazywa wręcz epoką nieobecności. Świat, który otwiera przed nami Grażyna Szymała –Wołyńska każe nam nieobecność zamienić na przeczucie wieczności, która osadza się w konkretnych realizacjach tu i teraz. Nie bez powodu artystka sięga po drewno, a właściwie drzewo, jako odwieczny symbol trwałości świata przeciwstawiony kruchości naszych istnień.

Pani Grażyna ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Poznaniu. Zajmuje się rzeźbą w drewnie, brązie, kamieniu, szkle, ceramiką, wikliną oraz medalierstwem i batikiem. Wystawiała swoje prace w kraju i za granicą. Od kilku lat prowadzi autorskie warsztaty dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Jest inicjatorką Międzynarodowych Plenerów Rzeźbiarskich Puszcza Zielonka.

Wystaw w pałacu, ul. Kochanowskiego 23 czynna od poniedziałku do piątku w godz. 14.00-20.00 do 14 listopada. Zapraszamy!

A.W.