home

Wiosenne Przebudzenie

Już po raz jedenasty w Klubie Osiedlowym „Zielone Wzgórza” odbyły się eliminacje gminne do Powiatowego Konkursu Recytatorskiego „Wiosenne Przebudzenie”, który odbył się 25 marca br. Choć za oknem królowała zima w klubie zagościła wiosna, a to za sprawą recytatorów i wspaniałej wiosennej scenografii autorstwa B. Stefańskiego.  

Jury w składzie: przewodnicząca- Dioniza Boch, Marcin Matuszewski i

Agnieszka Szymańska –Wojtera miała nie lada problem z wyborem osób, które będą reprezentować naszą gminę na etapie powiatowym. Poziom był bardzo wyrównany, chociaż teksty  nie zawsze właściwie dobrane do wieku recytatora. Królowały oczywiście wiersze polskich poetów przede wszystkim Brzechwy, Tuwima czy Szymborskiej. Jednak ucieszyliśmy się z faktu że młodzi recytatorzy poszukują nowych, niebanalnych tekstów.

I tak Jurry :

Po wysłuchaniu 12 prezentacji uczniów  z klas podstawowych I- III postanowiło przyznać nominacjeAgacie Kądzielawie ze ZSP Łopuchowo.

Wyróżnić: Dominikę Kądzielawę ze ZSP Łopuchowo, Gabrielę Ogrodnik ze Szkoły Podstawowej nr 2,  Filipa Jarzyńskiego ze Szkoły Podstawowej nr 2 i

 Katarzynę Janiszewską ze Szkoły Podstawowej nr 1.

Po wysłuchaniu 9 prezentacji uczniów z klas podstawowych

V- VI postanowiło przyznać nominacje: Joannie Golankiewicz ze Szkoły Podstawowej nr 2.

Wyróżnić: Alicję Okińczyc ze Szkoły Podstawowej nr 1, Monikę Puk ze Szkoły Podstawowej w Białężynie, Małgorzatę Łęcką i Martę Ogrodnik ze Szkoły Podstawowej nr 2.

Po wysłuchaniu 8 prezentacji uczniów z klas gimnazjalnych postanowiło przyznać  nominacje Annie Goel   z Gimnazjum nr 2w Murowanej Goślinie.

Wyróżnić: Joannę Bukowską z Gimnazjum nr 2, Paulę Okińczyc z Gimnazjum nr 1  

 Wszystkim uczestnikom, osobom wyróżnionym serdecznie dziękujemy za wzięcie udziału i dziękujemy za chwile zadumy, uśmiechu i refleksji. A za naszą trzyosobową reprezentacje naszej gminy trzymamy kciuki, i życzymy sukcesów na Powiatowym etapie, który odbędzie się za tydzień 3 kwietna br. w domu kultury przy ul. Poznańskiej 16 w Murowanej Goślinie.