home

Audiofeels – ‚mmmm weź to poczuj’

Sobotnie popołudnie. Piękna wiosenna pogoda. Nic, tylko leżeć gdzieś na łące i patrzeć w niebo. Można tak, ale można też inaczej. Na przykład pójść na koncert. Tylko dokąd? – Gimnazjum nr 1 w Murowanej Goślinie. Start godzina 19.00

Aula przy ulicy Mściszewskiej po raz pierwszy gościła tylu chętnych do dobrej zabawy. Blisko pół tysiąca osób – to robi wrażenie. Zaraz, zaraz, a kto był sprawcą całego zamieszania?
Zespół Audiofeels!!! Uczestnicy pierwszej edycji programu „Mam talent”. Ośmiu utalentowanych chłopaków zdobyło sobie aplauz publiczności i kilkadziesiąt niewieścich serc. Niezwykły show potwierdził umiejętności i profesjonalizm zespołu. Muszę przyznać, że z niedowierzaniem przyglądałam się występowi. Myślałam: „to niemożliwe, gdzieś na pewno jest playback”. Jednakże wątpliwości minęły, gdy weszłam na scenę, by pogratulować chłopakom. Oni naprawdę posługują się wyłącznie swoimi głosami. Metoda ta nazywa się vocal play i polega na „wzbogaceniu wokalnej muzyki a cappella imitacją brzmienia instrumentów muzycznych tj. perkusja, trąbka, smyczki, bas, gitara; za pomocą głosu oraz dodaniu elementów improwizacji” (informacje ze strony www.audiofeels.pl). Zespół zaprezentował utwory dobrze znane Goślinianom, zyskał tym jeszcze większą aprobatę.

Kolejka po autografy świadczyła o tym, że grono fanów zdecydowanie się powiększyło. Panowie z Audiofeels dobrze wiedzą, jak obchodzić się z fankami. Chętnie udzielali wywiadów, fotografowali się i dawali autografy. Dziewczęta swój zachwyt, wyraziły dość nietypowym prezentem – deską sedesową. Był także tort urodzinowy dla Marcina Illukiewicza, jednego z artystów. Jak można się było spodziewać, dobrze poinformowane fanki nie zawiodły. Dziękujemy serdecznie MGOKiR organizatorowi tego przedsięwzięcia i czekamy na kolejną, tej rangi imprezę. 

Marta Trębacz
stażystka MGOKiR