home

Wyprawa Zielonej Gosi

Teatrzyk Zielona Goś istnieje w naszym mieście od siedmiu lat. W ciągu tego czasu starał się na różne sposoby umilać czas mieszkańcom podczas najrozmaitszych imprez. Czy to Jarmark św. Jakuba i inscenizacja "Lokomotywy" Juliana Tuwima, czy Teatralia albo w końcu cykl przedstawień przygotowywanych na "Kulturalne Szabada". Po tych wszystkich latach młodzi aktorzy postanowili zobaczyć jak bawią się w teatr inne dzieci i wraz z podopiecznymi postanowili wybrać się w podróż na Ogólnopolski Przegląd Teatrów Dziecięcych MINIATURY do Opola. Zaprezentowali tam spektakl "Emil ze Smalandii" na podstawie książki Astrid Lindgren
Od 4 do 6 czerwca wszyscy, bez wyjątku (instruktor Marcin Matuszewski też) brali udział w zajęciach z fachowcami z dziedziny teatru. Zaowocowało to wspólnym przedstawieniem na koniec Przeglądu. Wspaniała atmosfera i rewelacyjne warunki noclegowe i wyżywieniowe sprawiły, że grupa poczuła się naprawdę komfortowo.

zielona_gosia1.jpg 

Dzieci miały okazję uczestniczyć w spotkaniu ze znakomitą aktorką Emilią Krakowską; zaserwowany został im nocny seans przygodowego filmu "Podróż do wnętrza ziemi"; grill nad jeziorem, bieg na orientację w środku nocy… to wszystko sprawiło, że wyjazd na długo zostanie w pamięci młodych artystów. Rywalizacja i nagrody zeszły na plan dalszy a najważniejsza stała się zabawa i zawieranie nowych znajomości. Przy okazji wszyscy mieli możliwość zdobycia nowych, wspaniały doświadczeń i umiejętności teatralnych.

zielona_gosia2.jpg 

 zielona_gosia3.jpg

Wspaniała impreza i niezwykła atmosfera. Można tylko pogratulować pracownikom MDK w Opolu. teatrzyk Zielona Goś z pewnością na tej jednej wizycie w Opolu nie poprzestanie.

MM