home

Koncert finałowy z ‚Upiorem w operze’ w tle …

Jesteśmy po koncercie finałowym, VII Letniego Festiwalu „Musica Sacra, Musica Profana”, który odbył się 1 sierpnia w Długiej Goślinie. W części Musica Sacra wystąpił zespół wokalny „La Speranza” pod dyrekcją Marcina Matuszewskiego z Czerwonaka.

Zespół „La Speranza” zaprezentował się w niezwykłym i bliskim Polakom repertuarze- poezji Jana Pawła II. Gościnnie z zespołem wystąpił Michał Marzec (tenor) solista Opery Poznańskiej. W częsci Musica Profana zaprosiliśmy naszą festiwalową publiczność na niezwykłą Galę wokalną pt. „Upiór w Operze przy Strasznym Dworze, Potajemne Małżeństwo oraz Carmen i Only You – czyli jak to w miłości różnie bywa… „

Gala była opowieścią o miłości, o różnych perypetiach i przypadkach miłosnych w najlepszym gatunku muzycznym jaki dla tego uczucia powstał w oprze, musicalu i operetce, nie stroniąc od współczesnych standardów muzyki rozrywkowej. Wykonawcami gali byli soliści Teatrów Operowych: Aleksandra Gudzio –sopran, Antonina Witajewska –mezzosopran i Michał Korzeniowski – baryton wraz z akompaniatorem – Marcin Łosik, poprowadzeni prze prelegenta – narratora w tej roli wystąpił Mateusz MJ Sibilski.

W imieniu organizatorów festiwalu chciałabym serdecznie podziękowac naszym sponsorom: państwu Ewie i Pawłowi Bugajnym, firmie TRUST, Elżbiecie i Januszowi Radlom, firmie Hydrotech, Jarosławowi Dobrowolskiemu i Poczcie Polskiej.

Serdeczne podziękowania składam mieszkańcom Długiej Gośliny zaangażowanych w organizację festiwalu.

Projekt zrealizowany z pomocą finansową: Województwa Wielkopolskiego, Powiatu Poznanskiegi i Gminy Murowana Goślina.