home

Jesienna zaduma …

Jesteśmy po eliminacjach gminnych XVI Powiatowego Konkursu Młodych Recytatorów „Jesienna zaduma”.

Jak co roku ośrodek kultury poprzez tego typu działania stara się przybliżyć poezję, pobudzać uczestników do kreacji własnej wrażliwości artystycznej i dobrego smaku. Doskonalić warsztat artystyczny.

Pomimo mniejszej liczby uczestników chcących zmierzyć się z kulturą żywego słowa, poziom był bardzo wysoki. Jury miało nie lada problem z nominacją osób do dalszego etapu, a przez to obrady były bardzo burzliwe.

Dlatego chciałam jeszcze raz serdecznie podziękować i pogratulować uczestnikom, nauczycielom, opiekunom i rodzicom, którzy tak dobrze przygotowali swoje dzieci. Niebanalne  teksty, ciekawa interpretacja i wysoki poziom zapewnił nam słuchaczom prawdziwą ucztę.

Konkurs przebiegał w trzech kategoriach wiekowych.

Jury w składzie  przewodnicząca Dioniza Boch, Marcin Matuszewski i Agnieszka Szymańska – Wojtera po wysłuchaniu wszystkich prezentacji postanowiło przyznać:

Kategoria I, kl. 0 – III
Nominację Zosi Błachowiak ze Szkoły Podstawowej nr 2,  wyróżnić: Zuzię Fornalik i Agatę Kądzielawę z ZSP Łopuchowo, Kacpra Jankowiaka ze SP z Białężyna i Zuzię Drgas ze SP nr 2.

Kategoria II, kl. IV – VI
Nominację Aleksandrze Szymczak z ZSP Łopuchowo,
wyróżnić: Dominikę Kądzielawę ZSP Łopuchowo, Adriannę Nowicką SP nr 1, Ilonę Rotter SP nr 2 i Monikę Puk ze SP z Białężyna.

Kategoria III, kl. gimnazjalne
Nominację Alicji Okińczyc z Gimnazjum nr 1 i wyróżnić Lynn Kucharczyk, Julię Brońska i Joannę Bukowską z Gimnazjum nr 2.

Trzymamy mocno kciuki za Zosię Błachowiak, Aleksandrę Szymczak i Alicję Okińczyc, które będą reprezentować naszą gminę w finale konkursu. Finał odbędzie się 23 listopada br.  Gminnym Ośrodku Kultury „Sokół” w Czerwonaku.

Agnieszka Szymańska – Wojtera