home

X Powiatowe Kolędowanie w Buku

W  bardzo mroźne sobotnie (23.01.2010) popołudnie w kościele farnym, pw. Św. Stanisława Biskupa w Buku panowała gorąca atmosfera. Tłumnie stawiła się wierna publiczność jubileuszowego Powiatowego Kolędowania, imprezy, która od dziesięciu już lat zachęca mieszkańców do wspólnego śpiewania kolęd.

Najpierw wystąpili gospodarze, zespół kameralny „Amici Canti”, który pod czujnym okiem dyrygenta Leszka Górki przygotował trzy wspaniałe wielogłosowe pieśni. Po występie dorosłych, małe urozmaicenie, przed publicznością naszego Przeglądu, zaprezentował się dziecięcy chór „Tutti Santi” z Kórnika.

Ostanie wystąpiły panie z żeńskiego chóru „Canzona Absolwent” z Murowanej Gośliny. Profesjonalistki, zdobywały liczne nagrody w przeglądach i konkursach śpiewaczych. Brawurowo wykonały cztery kolędy: Brzmią aniołów, Dzisiaj w Betlejem, Gloria – kolęda francuska oraz Go, tell it – kolęda amerykańska.

X Powiatowe Kolędowanie w Buku odbywało się pod patronatem TVP Poznań, reportaż z tego spotkania mogliśmy obejrzeć w niedzielę 24 stycznia 2010 roku o godzinie 18.50.

źródło: www.powiat.poznan.pl