home

Koncert Karnawałowy Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej

„….na dwadzieścia i pół z tego…..”

Koncert odbył się 7 lutego w auli Gimnazjum nr 1. Tym razem sala forum zebrała miłośników muzyki. Program przedstawiał się następująco:…….

Rolę konferansjera sprawował pan Zbigniew Bitner. Uczestników spotkania czekało wiele atrakcji. Mieli m.in. okazję zatańczyć poloneza. Taniec poprzedziła scenka wykonana przez Marcina Matuszewskiego.

 

Z pewnością wielkie wsparcie panu dyrygentowi Mateuszowi Sibilskiemu okazała córka Michalina, która z właściwym sobie wdziękiem  tańczyła, ciesząc swym występem zgromadzonych.

Publiczność była pod wrażeniem wykonania Coro di Schiavi Erbei – arii z Nabucco Giuseppe Verdiego. Chóry i orkiestra świetnie sobie poradziły z tym trudnym utworem. Również piosenka Java Jife w wykonaniu chóru kameralnego FERMATA okazała się trafionym wyborem. Na uznanie zasługuje również pan Piotr Baszczyński, który zachwycił swą grą na saksofonie.

Skoro koncert noworoczny, to w Murowanej Goślinie tak jak w Wiedniu, nie obyło się bez finałowego marsza radeckiego Johanna Straussa ojca. Do brawurowego wykonania tego utworu znacząco przyczyniła się publiczność, klaszcząc pod dyktando dyrygenta. Wypełniona po brzegi aula, przepełniony parking z przyległościami świadczą o tym, że goślinianie są muzykalni i lubią spędzać czas dobrze się bawiąc.

>>> GALERIA

Marta Trębacz