home

WOŚP już pełnoletnia!!!

10 stycznia 2010 roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała po raz osiemnasty. Tradycyjnie i nasza gmina grająca już siedemnasty rok (od drugiego finału) nie pozostała obojętna na pomoc dla onkologii dziecięcej, na którą to orkiestra zbierała drugi rok z rzędu.

Ponownie jak w latach ubiegłych Sztab XVIII Finału mieścił się w Ośrodku Kultury gdzie nad wszystkim czuwała szefowa sztabu Dyrektor MGOKiR Arleta Włodarczak. Już od wczesnych godzin rannych i pomimo siarczystego mrozu do akcji wyruszyło 24 wolontariuszy na teren całej naszej gminny. Orkiestrowe imprezy, które organizowane są w ten wyjątkowy dzień w naszym mieście i tym razem sprawiły, że gośliniacy pokazali, że są z orkiestrą i można zawsze na nich liczyć.  

Oprócz pieniędzy zbieranych w tym dniu bardzo ważną akcję zorganizowali w SP nr 2 niezastąpieni „Gośliniacy”, czyli Klub Honorowych Dawców Krwi na czele z prezesem Stanisławem Woźniakiem i Regionalne Centrum Krwiodawstwa  i Krwiolecznictwa w Poznaniu. W tym roku  zebrano 102,170 litrów krwi (1 osoby zabrakło do rekordu). Warto również dodać że podczas całej akcji krwiodawstwa w SP nr 2 można było posłuchać muzyki, skosztować coś słodkiego, posłuchać dowcipów, podziwiać w akcji grupę antyterrorystyczną i obejrzeć program artystyczny przygotowany przez dzieci z tejże  szkoły.

W Remizie OSP w Murowanej Goślinie o godz. 14.00 prezentacje muzyczno – taneczno – słowne przygotowały dzieci ze SP nr 1  i przeprowadzono pierwszą licytację w tym dniu, która przyniosła 385 zł na konto orkiestry. Natomiast o godzinie 16.30 w „Piwnicy Pub II” odbył się kolejny ciekawy koncert miejscowych kapel rockowych i metalowych (Balast, Eleventh, Flying Heads, Snake Thursday), które to dały niezłego czadu.

Kulminacją XVIII finału WOŚP w naszym mieście było „światełko do nieba” które dokładnie o godz. 20.00 na placu Spółdzielni „Rolnik” rozjaśniło goślińskie niebo Dzięki przyjaciołom naszego sztabu pokaz przygotowany przez firmę pani Kingi Baszczyńskiej bardzo się podobał. Warto też wspomnieć, że przed i po pokazie przeprowadzono kolejną licytację gadżetów orkiestry oraz tradycyjnych już orkiestrowo-goślińskich maskotek (Pyrek i Kropelka). Podczas tej licytacji zgromadziliśmy 1900 zł.

Jak co roku grali z nami:  Szkoła Podstawowa nr  1 (program artystyczny w sali OSP), Szkoła Podstawowa nr 2 (program artystyczny i kawiarenka), Szkoła Podstawowa w Łopuchowie (dyskoteka oraz licytacja), Szkoła Podstawowa w Białężynie (program artystyczny, licytacja), Gimnazjum nr 1  (dyskoteka), Koło Łowieckie „Rogacz”( zbiórka pieniężna), Strzelnica Pod Ratuszem (turniej strzelecki).

Na 18. urodziny orkiestry zebraliśmy w naszej gminie  18,461,71 zł  z wiarą, że zebrane pieniądze przyczynią się do wczesnego wykrywania chorób nowotworowych u dzieci.

Chociaż w tym roku nie padły żadne  rekordy będziemy i tak grać do końca świata i jeden dzień dłużej.  

PRZYJACIELE  GOŚLIŃSKIEGO SZTABU XVIII FINAŁU WOŚP

 • KRUSZGEO Wielkopolskie Kopalnie sp.z o.o.
 • Pobiedzisko-Gośliński Bank Spółdzielczy
 • Ligia Szuszkiewicz
 • Lacpol Zakład Przetwórczy Kazeiny
 • Patryk Olszewski Przedsiębiorstwo Wielobranżowe GRANPON
 • Tadeusz Olszewski Zakład Kamieniarski
 • Grzegorz Korman
 • Władysław Matoga
 • Leśny Zakład Doświadczalny
 • Kinga Baszczyńska
 • Stefan Baszczyński
 • Dominik Kowal
 • Dominik Radziejewski
 • Ewa Nowak
 • Agata Stankowiak
 • Elżbieta Pawlak
 • Klub Motocyklowy HOUGH
 • Pizzeria ITALIA
 • Księgarnia Grześ
 • Grupa realizacyjna BETON
 • Klub HDK PCK Gośliniacy  i Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu
 • Urząd Miasta i Gminy
 • SKOK JAWORZNO
 • Ochotnicza Straż Pożarna w Murowanej Goślinie
 • Zbigniew Bitner
 • Patryk Woźniak
 • Jakub Janiszewski
 • Klub Żołnierzy Rezerwy Ligi Obrony Kraju w Murowanej Goślinie
 • Ewa Kujawa

Serdecznie dziękujemy wolontariuszom, przyjaciołom naszego sztabu, honorowym dawcom krwi, nauczycielom i uczniom za piękne występy, zespołom za koncerty wszystkim , którzy przyczynili się do zorganizowania XVIII Finału WOŚP w naszej gminie.

Tomasz Mizgier
Gośliński Sztab XVIII Finału WOŚP