home

Krótka wizyta w Ochotnicy Dolnej

W dniu 11 lipca 2010 roku w zaprzyjaźnionej z gminą Murowana Goślina, Ochotnicy Dolnej odbywały się uroczystości 25 lecia tamtejszej Orkiestry Dętej.

Wystosowane zaproszenie na adres Burmistrza Tomasza Łęckiego zostało przekazane do kapelmistrza naszych dęciaków Mateusza MJ Sibilskiego.  Krótka wizyta w malowniczej okolicy przebiegła wokół porannych uroczystości w parafialnym kościele z udziałem Orkiestry jubilatki oraz zaproszonej i zaprzyjaźnionej Orkiestry Dętej z Łącka – której obecnym kapelmistrzem jest dr Stanisław Strączek – założyciel Orkiestry Dętej OSP Ochotnica Dolna!

Po niedzielnej liturgii sprawowanej w intencji Orkiestry Jubilatki a uświetnionej muzycznie przez obie orkiestry wspólnym muzykowaniem, nastąpił przemarsz główną drogą Ochotnicy Dolnej na plac przed Wiejskim Ośrodkiem Kultury i Remizą Strażacką.

krotka-wizyta-w-ochotnicy-dolnej-1.jpg

krotka-wizyta-w-ochotnicy-dolnej-2.jpg
maszerujący strażacy z Ochotnicy Dolnej

 

krotka-wizyta-w-ochotnicy-dolnej-3.jpg
zaprzyjaźniona Orkiestra z Łącka

Od godziny 12.45 rozpoczęły się oficjalne uroczystości z udziałem Wojewody Małopolskiego, Posłów na Sejm, Wójta Gminy Ochotnica Dolna i zaproszonych wielu gości.
Pomimo żaru lejącego się z nieba oklaski dla jubilatki Orkiestry były spontaniczne i gromkie.
Lista gratulacyjny od burmistrza Tomasza Łęckiego przeczytał kapelmistrz Mateusz MJ Sibilski, wręczając również od goślińskiej orkiestry pamiątkową tabliczkę i gratulacje.

 krotka-wizyta-w-ochotnicy-dolnej-4.jpg

Po części oficjalnej i jubileuszowym koncercie w gościnnych progach Wiejskiego Ośrodka Kultury do białego rana były rozmowy, smaczne potrawy i trunki oraz tańce przy żywej muzyce zaproszonego do gry zespołu.

Przyjazd delegacji z Murowanej Gośliny został bardzo ciepło i z szacunkiem przyjęty przez członków Orkiestry i władze samorządowe Ochotnicy Dolnej. Zostały poczynione pierwsze plany przyjazdu w przyszłym roku orkiestry do Murowanej Gośliny, jak również obie strony wyraziły nadzieję na ożywienie wzajemnych kontaktów orkiestrowych.

krotka-wizyta-w-ochotnicy-dolnej-5.jpg
Na zdjęciu delegacja goślińska w towarzystwie przewodniczącej rady gminy.