home

Srebrne Koło i nagroda za najlepsze wykonanie utworu Fryderyka Chopina dla Canzony Kameralnej …

W sobotę 9 października br. w Kole odbyły się XXI Wielkopolskie Konfrontacje Chórów.  Impreza organizowana jest przez Urząd Marszałkowski w Poznaniu, Polski Związek Chórów i Orkiestr Oddział Wielkopolski Macierz w Poznaniu i Miejski Dom Kultury w Kole. W konfrontacjach wziął udział nasz Chór Kameralny „Canzona”  pod dyrekcją Adrianny Wtorkowskiej. Występ okazał się wielkim sukcesem. Chór zajął  drugie miejsce i  zdobył Srebrne Koło (nagroda 1000 zł), otrzymał też nagrodę za najlepsze wykonanie utworu Fryderyka Chopina (500 zł).  Tytułem najlepszego dyrygenta XXI Konfrontacji uhonorowano naszą młodą dyrygentkę Adriannę Wtorkowską (nagroda 300 zł).

Serdeczne gratulacje dla chórzystek Pani Dyrygent.

Kilka słów o  chórze:

Chór  Dziewczęcy „Canzona-Kameralna” z Murowanej Gośliny powstał  w 2008 roku.

Jest trzecią  formacją koncertową Chóru Dziewczęcego „Canzona” , który istnieje od 1981 roku. Zespół kameralny skupia licealistki i studentki, śpiewające wcześniej w grupie dziewczęcej, Oprócz chóru kameralnego i dziewczęcego od 2001 roku istnieje Żeński Chór „Canzona-Absolwent”.

W 2008 roku Chór Dziewczęcy „Canzona-Kameralna” wystąpił podczas I Międzynarodowego Festiwalu Chóralnego im. Ks. Edmunda Szymańskiego w Murowanej Goślinie, brał tez udział w kolejnych edycjach festiwalu. W grudniu  zespół wystąpił  w widowisku Pro Sinfoniki pt.„Kalendarz Adwentowy” w Auli UAM w Poznaniu. W  maju 2009 r. w IX Międzynarodowym Konkursie Chóralnym w Bad Ischl w Austrii chór zdobył srebrny dyplom. W czerwcu 2009 roku Chór „Canzona-Kameralna” wziął udział w  1. Międzynarodowym Konkursie Chórów Młodzieżowych AMA LA MUSICA w Środzie Wielkopolskiej. Wystąpił też na: „Little Biggar Festival” w Szkocji (2009) i zdobył srebro  na  XVII Międzynarodowym Konkursie Chóralnym „Jużnaja Palmira” im. Aleksandra Zajcewa w Odessie (2010). Zaprezentował się tez szerokiej publiczności biorąc udział w VIII Letnim Festiwalu Musica Sacra Musica Profana w Długiej Goślinie (2010).

Repertuar chóru obejmuje różnorodną literaturę dostępną dla tego rodzaju zespołu. Chór sięga do tradycji pieśni romantycznych, współczesnych, rozrywkowych, do opracowań folkloru. Wykonuje także muzykę dawną.