home

XV lat naprawdę minęło?

Nie wiadomo kiedy, ale na pewno minęło 15 lat działalności Klubu Osiedlowego „Zielone Wzgórza”.

Z tej okazji tradycyjnie została przygotowana wystawa przez Bartłomieja Stefańskiego. Tym razem to nie były wspomnienia, ani prace plastyczne tylko wystawa plakatu. Zainspirowany PRL – em na wesoło i z przymrużeniem oka przedstawił pracowników i działalność Klubu Osiedlowego.

Z założenia miało być to spotkanie kameralne i bez wielkiej „pompy”

Na urodzinową „kawkę” zostali zaproszeni przede wszystkim pracownicy i instruktorzy którzy współpracowali i współpracują z klubem, sponsorzy i przyjaciele.

Na ręce kierownik Klubu Agnieszki Szymańskiej –Wojtera podziękowano wszystkim współpracownikom za dotychczasową działalność. Radny Powiatu Poznańskiego Jarosław Dobrowolski, oprócz gratulacji podkreślił, że ośrodek kultury w Murowanej Goślinie przoduje w pozyskiwaniu środków finansowych z Powiatu Poznańskiego. Za współpracę podziękował Zarząd Spółdzielni Mieszkaniowej „Zielone Wzgórza” wraz z pracownikami, Zarząd Klubu Strzeleckiego „Pod Ratuszem” wraz z członkami.

Przez te lata pewne imprezy miały i mają swoją już markę np. Bieg Rekreacyjny „Zielone Wzgórza”, „Pożegnanie Lata”, Koncert Mikołajkowy , Galeria na Wzgórzach czy Dni „Zielonych Wzgórz”. Obecnie w klubie zatrudnione są trzy osoby Agnieszka Szymańska –Wojtera, Mariola Kozieł i Bartłomiej Stefański.

Pomimo trudności i braków finansowych Klub działa i tętni życiem, a pomysłów nie brakuje.

Z okazji jubileuszu zaproszono grupę SKANSEN TEATRALNY, która powstała przy Gminnym Ośrodku Kultury „Sokół” w Czerwonaku. Spektakl „Siedem dni z życia kobiety”- to zbiór scen, pokazujących różnego rodzaju absurdalne sytuacje, problemy, dotyczące zarówno płci pięknej, jak i relacji damsko –męskich. Atutami spektaklu były osobowości grających pań oraz duża dawka humoru i energii.

Po spektaklu gości zaproszono na urodzinowy tort, który ufundował Burmistrz Miasta i Gminy Tomasz Łęcki , a toast wzniósł były dyrektor MGOKiR Leszek Rewers.

Mamy nadzieję, że przy kolejnym jubileuszu grono przyjaciół i uczestników życia kulturalnego w klubie będzie jeszcze większe. Porażki nas mobilizują, a sukcesy uskrzydlają.

 

Agnieszka  Szymańska –Wojtera
Marta Trębacz