home

Liryka, liryka, tkliwa dynamika….’? – V Powiatowy Przegląd Piosenki Lirycznej w Murowanej Goś

Tytułowe słowa pochodzą z piosenki Grzegorza Turnaua, jednego z czołowych przedstawicieli poezji śpiewanej. Powiatowy Przegląd Piosenki Lirycznej, zdaje się być propagatorem tego nurtu.

Liryka tkliwa dynamika? Być może, chociaż pewnie nie dla wszystkich. Najważniejsze jednak, że wśród młodych znaleźli się chętni, by wyśpiewywać te tkliwostki.

DSC_7011__550x333_.jpg 

DSC_7029__366x550_.jpg
 

W komisji artystycznej zasiedli: dyrygent  orkiestry dętej OSP  w Murowanej Goślinie Mateusz MJ Sibilski, Patrycja Rogacka i Kamil Kowalski. „Osobowością artystyczną” przeglądu została Jagoda Górecka z Pobiedzisk, która zaśpiewała piosenkę z repertuaru Edyty Gepert „Jaka róża, taki cierń”. Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy uczestnictwa i upominki. Po konkursie można było zwrócić się do jurorów, po wskazówki i konstruktywną krytykę. Wiele osób skorzystało z tej możliwości. Ogólne zalecenie od dyrygenta Mateusza Sibilskiego dotyczyło doboru repertuaru. Mimo to młodym gratulowano odwagi mierzenia się z trudnymi piosenkami. W przeglądzie wzięło udział kilkunastu młodych wykonawców z Powiatu Poznańskiego.

Przegląd odbył się 9.10. w sali MGOKiR przy ulicy Poznańskiej.

Impreza została dofinansowana ze środków Powiatu Poznańskiego.

Marta Trębacz