home

Wielki sukces VIII letniego Festiwalu Musica Scara Musica Profana w Długiej Goślinie!

25 listopada br. odbyło się rozstrzygnięcie XI edycji Konkursu ogłoszonego przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego pn. „Działania proekologiczne i prokulturowe w ramach strategii rozwoju obszarów wiejskich”. Co roku w gronie wyróżnionych jest również gmina Murowana Goślina.

Tym razem Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Murowanej Goślinie zgłosił do konkursu 2 projekty:  Ekologiczną Wioskę Artystyczną w Długiej Goślinie, Festiwal „Musica Sacra Musica Profana w Długiej Goślinie”.  Przedstawiciele gminy w składzie: Arleta Włodarczak – Dyrektor Ośrodka Kultury,  Agnieszka Szymańska-Wojtera- dyrektor festiwalu oraz Wiceburmistrz Miasta i Gminy Murowana Goślina Marcin Buliński udali się do Poznania na finał konkursu, który odbywał się w sali konferencyjnej Polskiej Akademii Nauk.

mgokir_8482__4_.jpg 

 mgokir_8482__3_.jpg

mgokir_8482__2_.JPG 

Okazało się, że Murowana Goślina otrzymała wyróżnienie i nagrodę pieniężną  w wysokości 20 tys. złotych za projekt: VII Letni Festiwal  Muzyczny Musica Sacra Musica Profana w Długiej Goślinie.
Wszystkim zaangażowanym w tworzenie  wyróżnionego projektu: Agnieszce Szymańskiej- Wojterze,  ks. Piotrowi Skoczylasowi, Konradowi Strykowskiemu i mieszkańcom Długiej Gośliny  – serdecznie gratulujemy.

 

Arleta Włodarczak