home

Zielona Goś’ i ‚Karamba’ poznały MELPOMENĘ !

W dniach 18-20 listopada 2010 r. w Środzie Wielkopolskiej  odbył się Ogólnopolski Konkurs Teatrów Młodzieżowych „MELPOMENA 2010 ”. Konkurs teatralny organizowany jest już po raz siódmy ale od tego roku zmienił zasięg z wojewódzkiego  na ogólnopolski.   Jako, że Murowana Goślina teatrami od lat stoi do Środy Wielkopolskiej  wybrały się: Teatrzyk „Zielona Goś” i Teatr Młodzieżowy „KARAMBA” prowadzone przez Marcina Matuszewskiego.

Do walki o główną nagrodę Grand Prix- statuetkę Melpomena 2010 przystąpiło 15 teatrów głównie z terenu Wielkopolski oraz jeden reprezentant aż z Bielawy. Śmiało można stwierdzić, że poziom przedstawień był bardzo wysoki o czym wielokrotnie mówiło jury oraz sami uczestnicy. Teatrzyk „Zielona Goś” wystąpił już pierwszego dnia z przedstawieniem „ Dar rzeki Fly”, które to bardzo ciepło zostało przyjęte przez publiczność, natomiast kilka godzin po występie „Zielonej Gosi” na scenie teatralnej Ośrodka Kultury w Środzie  pojawił się nasz drugi teatr „Karamba” z przedstawieniem  „Jedynak”, które  również spodobało się publiczności.

melpomena.jpg 

melpomena__1_.jpg 

Pierwsze dwa dni to oczywiście prezentacje teatrów, które w większości nasi młodzi aktorzy mogli zobaczyć, atrakcje przygotowane przez organizatorów, dobre jedzonko i fajny hotel. Na ostatni dzień konkursu zaplanowano warsztaty teatralne i oczywiście podsumowanie  tegorocznego konkursu i rozdanie nagród. Jury w składzie : Małgorzata Łodej – Stachowiak. Luiza Szumiło oraz Piotr Dobrowolski po obejrzeniu 15 spektakli postanowiła przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

Grand Prix – statuetkę Melpomena 2010, nagrodę rzeczową oraz nagrodę finansową  w wysokości 750 zł dla Teatru Variété z Wągrowca za spektakl „6457”.

I Miejsce  oraz nagrodę finansową dla Teatru Draga z Czarnkowa za spektakl „Takie coś czyli proste uczucie podziwu dla otaczającego świata”.

II Miejsce oraz nagrodę finansową dla Teatru Debiut z Przykony za spektakl „Mama nic”

III Miejsce oraz nagrodę finansową dla Teatru Osobno ze Środy Wielkopolskiej za spektakl „Zabawa”.

melpomena__2_.jpg

melpomena__3_.jpg

melpomena__4_.jpg

Pomimo iż nasze teatry nie zajęły miejsca  na podium , to bardzo miłym akcentem była nagroda za inscenizację i reżyserię dla Marcina Matuszewskiego za spektakle: „Dar rzeki Fly” i „Jedynak”.  Na pewno wyjazd można uznać za udany a nowe  i ciekawe doświadczenia dla młodych adeptów sztuki teatralnej z Murowanej Gośliny zaowocują w niedalekiej przyszłości.

 

Tomasz Mizgier