home

Wystawa Wojciecha Garczarka

12 grudnia w galerii ośrodka kultury przy ul. Poznańskiej w przeddzień rocznicy wprowadzenia stanu wojennego odbył się wernisaż malarstwa i obiektów przestrzennych Wojciecha Garczarka. Wydarzenie uświetnił koncert w wykonaniu autora i zaproszonego gościa Ireneusza Płonki.

garczarek_6861.jpg 

Pan Wojciech Garczarek był pierwszym dyrektorem naszego domu kultury i jednym z animatorów  amatorskiego ruchu artystycznego w naszym mieście. Na wernisażu obecnych było wielu kolegów, artystów związanych z początkami działalności plastycznej w Murowanej Goślinie. Nie przypadkowo autor wybrał datę  wystawy. Tematy prac i treść piosenek utrzymanych w klimacie  protest songów własnego autorstwa miały nawiązywać do wydarzeń sprzed 29 lat i przypomniały sytuacje z życia Polaków w tamtym okresie, mówiły o emigracji solidarnościowej w USA, życiu prostego człowieka i trudach codzienności tutaj w kraju. Wojciech Garczarek zaskoczył wszystkich nie tylko jako malarz ale znakomity autor tekstów i bard. Pan Wojtek tego dnia obchodził też swoje urodziny.

garczarek_6884.jpg 

garczarek_6897.jpg 

Życzymy Mu wszystkiego najlepszego i dziękujemy za tak wzruszające spotkanie przyjaciół starych i nowych , jakich sobie zjednał tego magicznego wieczoru.

garczarek_6905.jpg 

Wystawę przy ul. Poznańskiej można oglądać do 5 stycznia 2011 r. Do końca stycznia wystawę zwiedzać będzie można jeszcze w Klubie Osiedlowym na Zielonych Wzgórzach.

Gorąco zachęcam, zapraszam!

 

Bartłomiej Stefański