home

Studniówek czas …

Za nami już praktycznie zimowe ferie, jednak zanim nadeszły w sobotni wieczór w wielu liceach, bądź salach bankietowych odbywały się studniówkowe bale.
29 stycznia w Balu na 100 dni przed maturą Benigny Winogrodzkiej – trębaczki i hejnalistki Orkiestry Dętej OSP w Murowanej Goślinie znaleźliśmy się w pięknie ustrojonym hallu Zespołu Szkół Pijarskich w Poznaniu.

Studniowek_czas_1.jpg

Przed piękną sceną zasiadła Orkiestra na akustyczną próbę, a po godzinie zebrali się tegoroczni Maturzyści by jak zwyczaj nakazuje rozpocząć bal polonezem.
Owego Poloneza z Filmu Pan Tadeusz, którego kompozytorem jest Wojciech Kilar z należytym pietyzmem wykonała Orkiestra Dęta Osp w Murowanej Goślinie.

Studniowek_czas_2.jpg
Nasza Benigna tańczy w czwartej parze…

Studniowek_czas_3.jpg
A oto Orkiestra w pełnej krasie…

Studniowek_czas_4.jpg
Aby bal dobrze się rozpoczął orkiestra zaprezentowała jeszcze jeden utwór z kręgu muzyki Latyno-amerykańskiej oraz wiązankę walców Johana Straussa

Ku naszej wielkiej radości, prezentacja Orkiestry wzbudziła entuzjastyczne oklaski młodzieży, rodziców i pedagogów szkoły.
Po miłej kolacji, z dobrym ciastem, orkiestra udała się w drogę powrotną do Murowanej Gośliny a przyszli maturzyści bawili się podobno do białego rana…