home

TEATRALIA 2011

Jesteśmy już po VII  Gminnym Przeglądzie Szkolnych Zespołów Teatralnych, który odbył się 25 marca br. w auli Gimnazjum nr 1 w Murowanej Goślinie.

W imieniu organizatorów czyli Miejsko –Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Murowanej Goślinie i Szkoły Podstawowej nr 1 w Murowanej Goślinie młodych adeptów sztuki teatralnej przywitał Krzysztof Radke – dyrektor SP nr 1.

teatralia_6318.jpg 

teatralia_6359.jpg 

W tegorocznym przeglądzie zaprezentowało się siedem szkół:

  • Szkoła Podstawowa nr 1 w Murowanej Goślinie, którą reprezentowała grupa teatralna „Maluchy” w spektaklu „Zajączek” w reżyserii Jadwigi Dejk.
  • Szkoła Podstawowa nr 2 w Murowanej Goślinie, którą reprezentowały dwie grupy teatralne: „Śmiecholici” w spektaklu „Czerwony kapturek szuka księcia” w reżyserii Pauliny Dutkowskiej i „Ananasy” w spektaklu „Zabawa w śpiącą królewnę” w reżyserii  Grażyny Mroczek.
    Szkoła Podstawowa w Białężynie, którą reprezentowało szkolne kółko teatralne „Piegus” w spektaklu   „Kopciuszek na wesoło”  w reżyserii Martyny Łuczak.
  • Szkoła Podstawowa w Długiej Goślinie, którą reprezentowała grupa  teatralna „Aladon” w spektaklu „Knyps z    czubkiem” w reżyserii Aldony Dałek.
  • Gimnazjum nr 1 w Murowanej Goślinie, które  reprezentowała grupa teatralna „Pod napięciem” w spektaklu „Wioska Smerfów” w reżyserii Elżbiety Mistarz.
  • Zespół Szkół w Murowanej Goślinie,  który reprezentowało szkolne  kółko teatralne w spektaklu „Bajki dla Potłuczonych” w reżyserii Violetty Pawlak.

teatralia_6496.jpg 

teatralia_6567.jpg 

Królowały bajki na wesoło w nietypowych aranżacjach, ze współczesnymi problemami –bo np. komórka to już stały element wyposażenia księcia czy księżniczki. Obciach gdyby jej nie mieli. Książe niekoniecznie chce mieć za żonę księżniczkę, a czerwonemu  kapturkowi marzy się książe itd. 

 teatralia_6583.jpg

Było kolorowo, dowcipnie i wesoło. Każda grupa została nagrodzona przez ośrodek kultury pamiątkową statuetką i   dyplomem . A słodki poczęstunek dla wszystkich uczestników zapewniła Szkoła Podstawowa nr 1. 
Czas upłynął bardzo szybko i żal było się rozstawać z naszymi młodymi aktorami. Jedno jest pewne za rok na pewno znowu się zobaczymy.

Agnieszka Szymańska – Wojtera