home

Cześć !

czesc1.jpg 

Taki napis na bramie witał gości przybyłych na graffiti fest na Rozbracie w Poznaniu, można było sobie urwać karteczkę z „cześć”.

Pracownia rysunku i malarstwa w Pałacu z naszego ośrodka kultury była obecna 15 kwietnia  na warsztatach szablonu zorganizowanych w ramach graffiti fest 2011 na squacie Rozbrat. 

Warsztaty poprowadził MK artysta, którego prace możemy oglądać w Muzeum Narodowym w Poznaniu w kolekcji Wielkopolskiego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych oraz na murach miejskich i na terenie squatu Rozbrat.

czesc2.jpg 

czesc3.jpg

Artyści biorący udział w graffiti fest mieli do dyspozycji liczne mury zabudowań squatu . Szczególną uwagę zwróciłbym na  wspomniane już prace MK oraz wyjątkowe na skalę światową  murale M-City. M-City to projekt malarza i grafika, asystenta z gdańskiej ASP. Jest on autorem kilkuset murali na całym świecie w miastach takich jak: Warszawa, Gdańsk, Berlin, Sao Paulo, Rio De Janeiro, Bolzano,  Bogota, Londyn, Nowy Jork, Praga i Poznań.

czesc4.jpg 

czesc5.jpg 

czesc6.jpg

Uczestniczyliśmy też w wernisażu niemieckiej artystki Mohak i wystawie zdjęć o tematyce street artu  autorstwa Qrde . W przerwie zaliczyliśmy wernisaż Jozefa Jankovića w Galerii Miejskiej Arsenał , który odebrał tego dnia tytuł Doktora Honoris Causa Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu.

czesc7.jpg 

czesc8.jpg

To był bardzo udany dzień, cześć !

czesc9.jpg 

czesc10.jpg 

czesc11.jpg 

czesc12.jpg 

Przygotował Bartłomiej Stefański