home

Niezwykły Wieczór Teatralny

Miejsko –Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Murowanej Goślinie  zaprosił mieszkańców 9 kwietnia br na Niezwykły Wieczór Teatralny. Sala gościnna Gimnazjum nr 2 wraz z korytarzem zamieniła się w wielką scenę teatralną.

Tłumnie zgromadzona publiczność (zabrakło miejsc siedzących) dała się porwać magii teatru. Wszyscy przenieśliśmy się  do „świata dziecka”. Zobaczyliśmy i  odkrywaliśmy na nowo jego wrażliwość, sposób postrzegania świata a zwłaszcza sposób postrzegania nas dorosłych. Dwa spektakle „Mebel” i „Jedynak” w wykonaniu grupy teatralnej KARAMBA nie były łatwe i przyjemne dla nas „dorosłych”. 

Po jednej stronie stało dziecko po drugiej MY (rodzice, nauczyciele, dorośli…). Po jednej stronie stanęła „mała samotność” pragnąca za wszelką cenę być zauważona, po drugiej niemoc, brak czasu i stereotypy. W przypadku „Mebla” dziecko się nie przebiło przez ścianę wybudowaną przez dorosłych. A tytułowy  „Jedynak” tworząc swój własny świat z niezwykłym, wymyślonym przyjacielem zachował swoją tożsamość i niezależność.]

Teatrzyk ZIELONA GOŚ zaprezentowała niezwykłą baśń „Dar rzeki Fly” opowiadająca o sile miłości matki do dziecka. Żadnych z tych trzech spektakli nie można porównywać. Interesująca scenografia Bartłomieja Stefańskiego, podnosiła walory artystyczne każdego ze spektakli.

Wszystkie były niezwykłe, a gra aktorska przekonująca. Serdeczne gratulacje należą się młodym aktorom i prowadzącemu obie grupy p. Marcinowi Matuszewskiemu, który też pisze scenariusze.

Oby takich spotkań było więcej. 

 

Agnieszka Szymańska – Wojtera
.