home

Gwiazdy na IX Festiwalu Musica Sacra Musica Profana

Jesteśmy po pierwszym koncercie IX Letniego Festiwaliu Muzycznego „Musica Sacra Musica Profana” w Długiej Goślinie .W części „Musica Sacra” wystąpił rewelacyjny sekstet męski Affabre Concinui, który zachwycił barwą głosu i perfekcyjnym warsztatem wokalnym. To zespół, któremu zdecydowanie nie brakuje możliwości skali, polotu wykonania. Do tego wspaniała gra aktorska ze szczyptą humoru wprawiła publiczność w zachwyt.

W części „Musica Profana” zaprezentował się czarodziej akordeonu Marcin Wyrostek zespołem Coloriage. Instrumentaliści zachwycili umiejętnościami technicznymi, swobodą, lekkością, i pewnością gry. Do tego należy dodać wspaniały kontakt muzyków z publicznością. Oba koncerty sprawiły, że poczuliśmy się wyjątkowo, tak jak wyjątkowa była muzyka w swej różnorodności i formie wykonania. Nie sposób ocenić, która część była lepsza?. Z resztą po co to robić? Owacje na stojąco i bisy po pierwszej i drugiej części dały wyraz zachwytu i uznania publiczności dla artystów i ich kunsztu wykonawczego. Koncert poprowadził Mateusz MJ Sibilski. W przerwie koncertu odbyła się kwesta na potrzeby kościoła w Długiej Goślinie.

DSC_7428.JPG

DSC_7441.JPG

DSC_7444.JPG

DSC_7489.JPG

W utrzymaniu ciągłości i poziomu festiwalu ogromnie pomagają nam, obdarzając nas wsparciem finansowym, własną pracą, życzliwością i serdecznością nasi darczyńcy, melomanii i przyjaciele Festiwalu. Wszystkim z całego serca pięknie dziękuję.

Serdecznie zapraszamy na Koncert Finałowy , który odbędzie się 30 lipca o godz. 20.30 w Długiej Goślinie. Tym razem zapraszamy na niezwykły koncert muzyki filmowej w wykonaniu Kwartetu Smyczkowego High Quality Quartet historię jazzu tradycyjnego w pigułce w wykonaniu DIXIE COMPANY.

Agnieszka Szymańska – Wojtera