home

Eliminacje gminne do XVII Ogólnopolskiego Konkursu „Twórczość plastyczna inspirowana muzyką dawną”

Miejsko Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Murowanej Goślinie ogłosił konkurs na szczeblu gminnym, który był eliminacjami do XVII Ogólnopolskiego Konkursu „Twórczość plastyczna inspirowana muzyką dawną” towarzyszącemu XXXIV Ogólnopolskiemu Festiwalowi Zespołów Muzyki Dawnej „Schola Cantorum” Kalisz 2012. Do udziału w konkursie zostały zaproszone szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne z terenu naszej gminy.

Mecenasami konkursu są Ministerstwo Edukacji Narodowej, Miasto Kalisz, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Samorząd Województwa Wielkopolskiego, Kuratorium Oświaty w Poznaniu. Celem konkursu jest popularyzowanie muzyki dawnej wśród dzieci i młodzieży uzdolnionej plastycznie. Prezentacja dorobku artystycznego dzieci  i młodzieży. Festiwal odbędzie się w dniach 20 do 25 lutego 2012r.     Na konkurs zgłosiła się tylko jedna grupa szkolna ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Murowanej Goślinie prowadzona przez panią Marię Lis. Dzięki jej odwadze zmierzenia się z bardzo specyficzną i trudną tematyką konkursu wyłoniliśmy aż pięć prac zakwalifikowanych do etapu ogólnopolskiego z tej szkoły. Dla szkoły jest to szczególny wyróżnik spośród innych placówek w naszej gminie. Brawa za odwagę! Serdeczne gratulacje. Postawa twórcza pani opiekun i grupy uczniów zasługuje na uznanie i może być wzorem dla innych opiekunów artystycznych i pedagogów w pozostałych szkołach. W konkursie udział wzięli: Jan Kolańczyk, Milena Patan, Paulina Jasińska, Maria Krzysztoń, Karolina Somerfeld, Filip Krzysztoń, Martyna Pędzińska, Mikołaj Banaszak, Anna Frąckowiak, Julia Koczorowska, Julia Krause, Franciszek Morawski, Florentyna Morawska.

Do etapu ogólnopolskiego zakwalifikowały się następujące osoby: Jan Kolańczyk, Milena Patan, Anna Frąckowiak, Franciszek Morawski, Florentyna Morawska.

Raz jeszcze serdeczne gratulacje. Wszystkie prace można zobaczyć na naszej stronie.

 

Bartłomiej Stefański