home

Roztańczona Murowana Goślina

W piątek 20 kwietnia br. w auli Gimnazjum nr 1 , odbyły się VIII Pokazy Taneczne w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Tańca. Organizatorem był Miejsko- Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Murowanej Goślinie. Pomysłodawczynią tej imprezy była Marzenna  Karbowska, której akurat w tym roku z powodu wyjazdu nie było.

Jedno jest pewne Murowana tańcem stoi – w pokazach udział wzięło 167 tancerzy!!!

Tradycyjnie pokazy rozpoczął zespół folklorystyczny „Goślinianie” działający przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury i Rekreacji, tym razem  nietypowym dla  zespołu folklorystycznego tańcem cha –cha.

W naszych pokazach zaprezentowała się Szkoła Podstawowa z Białężyna, która przedstawiła cztery zespoły: „Fantazja” , „Psotki”, „Roztańczone ciacha” i  „Three girls” .Wszystkie grupy zaprezentowały się w układach hiphopowych, a opiekunem zespołów jest Katarzyna Garstkiewicz.

Szkoła Podstawowa nr1 w Murowanej Goślinie reprezentowały trzy grupy taneczne, których opiekunem jest Ilona Sikorska: Butterfly”, „Sweet girls” i „The Power of Dance”. Zespoły zaprezentowały się w tańcu nowoczesnym i funky.

>>> więcej zdjęć <<<

Szkołę Podstawową nr 2 w Murowanej Goślinie  reprezentowały klasy muzyczne: IV, V, VI oraz duet M.J.2. W tych występach królowała muzyka klasyczna, piękne stroje i aranżacje. Duet M.J.2 zatańczył do muzyki króla popu  Michaela Jacksona. Grupy prowadzi Katarzyna Łukaszewicz.

Gimnazjum nr 1 wystawiło w pokazach dwie grupy taneczne: „Hipolitki”, które zaprezentowały się w układzie aerobowym  oraz „Czarne Wdowy” w układzie tańca nowoczesnego. Opiekunem grup jest Beata Patycka.

Gimnazjum nr 2 reprezentowała grupa „Rassbery” w układzie tańca nowoczesnego, opiekunem grupy jest Dorota Schraube.

Po raz pierwszy w naszych pokazach zaprezentował się Zespół Szkół w Bolechowie. Grupa taneczna z tej szkoły wykonała brawurowo i efektownie taniec Greka Zorby. Opiekunem zespołu jest Klaudia Janiszewska.

Na zakończenie wystąpił kolejny zespół działający przy Miejsko–Gminnym Ośrodku Kultury i Rekreacji w Murowanej Goślinie był to Zespół Taneczny Orkiestry Dętej OSP, który  prowadzi Marta Jankowska.

Na zakończenie każdy zespół otrzymał dyplom i pamiątkową statuetkę oraz słowa uznania od Wiceburmistrza Miasta i Gminy Murowana Goślina Marcina Bulińskiego  i dyrektor ośrodka kultury Arlety Włodarczak.  Wszystkie zespoły tańczyły z zaangażowaniem, polotem i co najważniejsze z radością. Bo taniec to radość. Dla wszystkich uczestników i opiekunów grup wielkie brawa i podziękowanie za ich wkład pracy.

A nas organizatorów cieszy fakt, że z roku na rok jest co raz więcej zespołów.

Agnieszka Szymańska-Wojtera