home

Czerwona Kurtyna w Warszawie

Człowiek cechy typowe  mózg, kręgosłup, kości,  pionowa postawa ciała i jeszcze to coś serce, dusza, umysł…
Arystoteles nazwał duszę umysłem, umysł zaś substancją niezależną, która nie ulega zniszczeniu.
A marzenia ? Nam dorosłym niech nie wydaje się, że dzieci potrafią gorzej . To nieprawda, nawet Szekspir w ustach dziecka nabiera łagodności. Dziecięcy teatr to przyszłość, gdzie dzieci grają dla dzieci. Stwórzmy dzieciom przyszłość już dziś ponieważ marzenia rosną razem z nami jak kości i włosy.

Zespół teatralny Czerwona Kurtyna z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Murowanej Goślinie spełnia marzenia dzieci. Istniejemy już od stycznia i braliśmy udział w dwóch występach.

26.04.2012 r.  Czerwona Kurtyna brała udział w Ogólnopolskim Konkursie Polskiej Sztuki Współczesnej w Warszawie. Nie zdobyliśmy pierwszego miejsca, ani nawet wyróżnienia , ale dzieci zdobyły coś więcej, coś cenniejszego poznały już gorzki smak przegranej, a teraz pragną wygrywać . Bo kto raz poznał ten gorzki smak ten nie spróbuje go juz drugi raz.

Najszczerzej jednak pragnę podziękować Pani  Dyrektor Domu Kultury Arlecie Włodarczyk za to że uwierzyła w moje marzenia , w nasz zespół i dzieci. A także rodzicom za to że ich dzieci są tak wspaniałe.

 

Karolina Ulińska