home

Nowe Konkursowe Laury Orkiestry Dętej OSP

W dniu 19 maja 2012 odbył się w Krajence VIII Przegląd Strażackich Orkiestr Dętych Północnej Wielkopolski. W tegorocznej edycji konkursu brała udział także orkiestra

z województwa Kujawsko – Pomorskiego. Na przegląd zjechało się 7 zespołów orkiestrowych. Ocena Jury była w trzech poszczególnych i obowiązkowych konkurencjach:

  1. Ocena Orkiestry w formowaniu szyku; konkurencja polegała na możliwie dokładnym zajęciu wyznaczonego miejsca na płycie Rynku w Krajence, gdzie następnie dokonano uroczystego otwarcie przeglądu.
  2. Ocena Orkiestry podczas gry w marszu – tu, po uroczystym otwarciu, orkiestry udawały się w przemarszu w kierunku amfiteatru. W wyznaczonym miejscu zespół musiał się zatrzymać, następnie rozpocząć grę i ruszyć w szyku paradnym oraz grać do wyznaczonego miejsca.
  3. Ocena – koncert na scenie Amfiteatru w Krajence. Nasza Orkiestra wykonała 15 minutowy program na który złożyły się: ABBA Gold – szczególnie ciepło przyjęte, jako obowiązkowy utwór polski – Poloneza Wojciecha Kilara z filmu Pan Tadeusz, a na koniec wiązankę Walców J. Straussa.

Za wszystkie poszczególne konkurencje Jury przyznawało punkty, których suma zdecydowała o przyznanych miejscach. W ten sposób ukształtowała się pierwsza, nagrodzona trójka orkiestr.

Pierwsze miejsce przyznano Orkiestrze Dętej z Koronowa (wij kujawsko – Pomorskie)
Drugie Miejsce Orkiestra Dęta OSP Murowana Goślina
Trzecie miejsce – gospodarze – Orkiestra Dęta OSP Krajenka

Na spotkaniu kapelmistrzów z Jury po ogłoszeniu werdyktu otrzymałem wiele bardzo miłych komentarzy dotyczących występu naszego zespołu. Niestety Jury nie posiadało przy sobie protokołu, stąd nie wiemy jak punktowano poszczególne etapy oceny. Wiemy, że do Orkiestry z Koronowa zabrakło nam 1 punktu…

Chwalono zespół za ciekawą sekcję perkusyjną, za ładne brzmienie zespołu, Dyrygenta doceniono za „ciekawą i ładną dyrygenturę”, choć nie rozwijano tego wątku…

 

Zespół, tak jak pozostałe Orkiestry, otrzymał w nagrodę czerwoną trąbkę marki Roy Benson.

Na zdjęciu Dyplom przyznany orkiestrze oraz Orkiestra z Murowanej Gośliny zaraz po występie w Krajeńskim Amfiteatrze wraz z opiekunami z Krajenki.