home

Koncert Noworoczny

Tradycją się stało, że zapraszamy mieszkańców naszej gminy na wspólne powitanie Nowego Roku przy dobrej muzyce i lampce szampana. Toast wzniósł i  życzenia złożył Tomasz Łęcki Burmistrz Miasta i Gminy. W tym roku na koncercie wystąpił Big Band z Nowego Tomyśla.

DSC_9236_1024

Big Band Karol Band powstał w 1994 r., który założył i prowadzi Karol Rogacz. Wspaniałych 14 muzyków i piękna wokalistka z niezwykłą i barwą głosu Edyta Kaczmarek – Rogacz, która sześciokrotnie była uhonorowana tytułem Najlepszy Wokalista na Ogólnopolskim Big Band Festiwal. Na  tym samym konkursie  Big Band zajmował II (1996 r.) i  III (1997 r.) miejsce. Na koncercie  usłyszeliśmy nie tylko  kolędy, standardy jazzowe ale też muzykę rozrywkową i filmową. Niebanalne aranżacje Korola Rogacza, wirtuozeria gry muzyków oraz charyzmatyczna, świetnie prezentująca się wokalistka, wszystko razem zapewniło nam słuchaczom prawdziwą ucztę muzyczną.

Ośrodek kultury przy okazji takich koncertów stara się wspierać chore dzieci z terenu naszej gminy. Tym razem chcieliśmy pomóc  Nicoli Skopek. W  przerwie koncertu na scenie pojawił się Zbyszek Bitner, który przeprowadził licytacje dwóch prac podarowanych przez panią Krystynę Niedziejko. Prace powstały na plenerze malarskim w Zielonce we wrześniu ubiegłego roku. Pierwsza praca została zakupiona za 100 zł, druga za 150 zł. Obie prace zakupili dwaj panowie z Długiej Gośliny. Po koncercie do puszki, z którą stała dyrektor ośrodka kultury Arleta Włodarczak nasza wspaniała publiczność hojnie wypełniła. W sumie na pomoc  dla Nicoli zebraliśmy 1172,45 zł.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyjęli zaproszenie i rozpoczęli razem z nami Nowy Rok przy dźwiękach muzyki oraz tak hojnie wsparli naszą zbiórkę publiczną na rzecz Nicoli.

Agnieszka Szymańska – Wojtera