home

Goślińska orkiestra po raz kolejny rekordowa

Mróz i śnieg nie wystraszył naszych wolontariuszy oraz darczyńców. Podczas, odbywającego się 13 stycznia br., XXI Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Murowanej Goślinie udało się zebrać 90 litrów krwi oraz 28.416 złotych, czyli o ponad 2300 zł więcej w stosunku do zbiórki ubiegłorocznej. Tego dnia w naszej gminie naprawdę wiele się działo.

Klub Honorowych Dawców Krwi PCK „Gośliniacy” w Szkole Podstawowej nr 2 przez cały dzień prowadził zbiórkę krwi i szpiku kostnego. 200 osób oddało krew, 17 oddało próbkę szpiku kostnego. Równocześnie w tym samym czasie można było wziąć udział w konkursie z nagrodami, na stoisku Avonu zrobić sobie makijaż, skosztować domowych wypieków.

 

Członkowie ATV Team Murowana Goślina i Klubu Off Road 4×4 MG przygotowali dla miłośników mocnych wrażeń ekstremalne przejazdy w terenie. Do wyboru był środek transportu: quad lub samochód terenowy. Dochód ze sprzedaży „biletów przejazdu” oczywiście zasilił orkiestrową zbiórkę.

Panie za symboliczne 10 zł przekazywane do puszki WOŚP mogły poznać tajniki – coraz bardziej popularnej w Murowanej Goślinie – zumby, czyli mieszanki tańców latynoamerykańskich w połączeniu z elementami fitness.  Wszystko za sprawą charyzmatycznej instruktorki Magdy Lamentowicz.

W auli Szkoły Podstawowej nr 2 dzieci zaprezentowały bogaty program artystyczny, podobnie było w remizie OSP w Murowanej Goślinie.

Grupa Realizacyjna „Beton” przeprowadziła na dziedzińcu szkolnym symulację pola walki z użyciem pirotechniki. Wcześniej pod okiem chłopaków można było postrzelać.

Strzelanie odbywało się również na strzelnicy pod ratuszem. Działo się i w Szkole Podstawowej w Białężynie (pokazy tańca, jasełka, recytacja wierszy, licytacja gadżetów WOŚP), Długiej Goślinie (jasełka, pokaz strażacki, licytacja gadżetów WOŚP, koncert) i Łopuchowie (dyskoteka).

Ukoronowaniem orkiestrowego dnia był koncert zespołu ALE BAND, licytacja gadżetów i „Światełko do nieba” odbywające się przy Ośrodku Kultury. Podliczanie zebranych pieniędzy przez pracowników Pobiedzisko-Goślińskiego Banku Spółdzielczego trwało do późnych godzin wieczornych. Za ogrom włożonej pracy, całemu goślińskiemu Sztabowi WOŚP z Tomkiem Mizgierem jako szefem, wolontariuszom i wszystkim zaangażowanym należą się podziękowania.

Tak szef sztabu Tomasz Mizgier podsumował dotychczasowe akcje:

„Mieszkańcy gminy Murowana Goślina grają z WOŚP-em okrągłe 20 lat (zaczynaliśmy od II Finału). Co najwspanialsze w Finał angażuje się u nas bez mała kilkaset osób. Poza 35 wolontariuszami są to ich znajomi, rodziny, klub krwiodawstwa, młodzi i dorośli artyści teatralni, tancerze, zespoły muzyczne, harcerze, grupy rekonstrukcyjne, właściciele terenówek i quadów, osoby ofiarujący przedmioty na licytacje, strażacy, miejscowi przedsiębiorcy (np. fundując pyszną pizzę dla kwestujących), osoby liczące pieniądze przez kilka godzin, w końcu członkowie sztabu, którzy to wszystko dokumentują. Oprócz nich wymienić trzeba mieszkańców zasilających nasze puszki, krwiodawców, dawców szpiku, widzów naszych wydarzeń i licytujących.

W naszej gminie mieszka 16 tysięcy, a więc tak duże zaangażowanie bardzo nas cieszy i myślimy, że cieszy również wszystkich uczestników Finału. Jest to dla nas wszystkich specjalny dzień w roku, na który specjalnie się przygotowujemy, by zainteresował jak największe grono i w efekcie jak najlepiej wspierał zbiórkę dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Już dziś na XXII Finał w naszej gminie wstępny akces zgłosiło 30 wolontariuszy.”

Szczegóły tegorocznego Finału i fotorelacja na stronie: www.wosp.kdr.pl oraz na profilu, na facebooku WOŚP Murowana  Goślina.