home

Rekord zawodników, rekord Gośliniaków

Już trzydziesty drugi raz gościliśmy w Murowanej Goślinie biegaczy weteranów. Po raz kolejny Polski Związek Weteranów Lekkiej Atletyki w Toruniu powierzył naszemu miastu organizację Mistrzostw Polski Weteranów w Półmaratonie. Honorowy patronat nad biegiem objął Burmistrz Miasta i Gminy Tomasz Łęcki, nasz bieg bierze udział w cyklu Grand Prix Wielkopolski w Półmaratonie. Przemarsz zawodników na miejsce startu uświetniła Orkiestra Dęta OSP w Murowanej Goślinie pod batutą Mateusza MJ Sibilskiego. Pogoda sprzyjała zawodnikom, na starcie stanęło 386 zawodników (poprzedni rekord w 2011 r. – 355 zawodników), w tym 31 Gośliniaków (w ub. roku – 21). Po raz pierwszy trasę półmaratonu pokonał Burmistrz Murowanej Gośliny Tomasz Łęcki (czas 2:00:17). Oficjalnego otwarcia mistrzostw dokonał Wojciech Krzysztoń, przewodniczący Społecznego Komitetu Organizacyjnego.

20130604-211529.jpg

Zawodnicy walczyli o tytuły Mistrzów Polski w 19 kategoriach wiekowych (mężczyźni w 10, kobiety w 9).P raz kolejny zmieniliśmy trasę biegu, start był na ul. Poznańskiej, dalej Wojska Polskiego, Gnieźnieńska, Rakownia, Kamińsko. Trasa posiada atest PZLA na pięć lat. Komentatorem biegu był od lat związany z naszym biegiem Rafał Wilczyński z małżonką. Zwycięzcą biegu po raz trzeci został Marek Wasilewski z Piły, który osiągnął czas 1:14:53 (2 sekundy gorzej niż w ub. roku). Z grona pań najlepsza okazała się utytułowana zawodniczka z Poznania Małgorzata Sobańska (czas 1:26:07). Zwycięzcy w kategorii open otrzymali puchary ufundowane przez Jarosława Dobrowolskiego, radnego Rady Powiatu Poznańskiego. Najstarszymi zawodnikami biegu byli Janina Rosińska (ur. 1936) z Łodzi i Jan Morawiec (ur. 1933) z Łodzi, którzy otrzymali statuetki Burmistrza Miasta i Gminy. Pucharami otrzymali także: Andrzej Ludzkowski – najlepszy zawodnik niepełnosprawny i Shadi Milud z Libanu – najlepszy zawodnik zagraniczny. Nagrodzono również Najlepsze Goślinianki: 1. Katarzyna May – Adamek, 2. Magdalena Gralewicz, 3. Elżbieta Szymczak i Najlepszych Gośliniaków 1. Dawid Sikora, 2. Roman Pietrzak, 3. Maciej Michalak. Uroczystą oprawę miała dekoracja zwycięzców, w dziewiętnastu kategoriach wiekowych, dyplomy i medale wręczali: Marcin Buliński, Wiceburmistrz Miasta i Gminy i Wojciech Krzysztoń, Przewodniczący Społecznego Komitetu Organizacyjnego. Zwycięzcy otrzymali również nagrody pieniężne. Tradycyjnie na zakończenie dekoracji na scenie stanęli wszyscy Gośliniacy, którzy otrzymali koszulki techniczne z napisem MUROWANA GOŚLINA BIEGA. Od kilku lat nasz bieg wspomaga Maciej Kramarek z Kamińska, który również sam biega. W tym roku, w porozumieniu z organizatorami biegu przeznaczył kwotę 200 euro dla Andrzeja Ludzkowskiego, niepełnosprawnego zawodnika, który potrafi pomagać innym (akcja na stadionie „Winda dla Tomka”. Nagroda jest przeznaczona na udział A. Ludzkowskiego w dowolnym biegu w Polsce lub Europie.
Na mecie zawodnicy otrzymali pamiątkowe koszulki i medale mistrzostw, a po odnowie biologicznej czekał na nich pyszny, dwudaniowy obiad przygotowany prze Violettę i Andrzeja Skupieniów. Organizatorzy i wolontariusze mistrzostw w tym roku pięknie prezentowali się w niebieskich koszulkach z napisem MUROWANA GOŚLINA BIEGA. Zawodnicy bardzo chętnie przyjeżdżają do naszego miasta, spotykają tu życzliwych ludzi i miłą atmosferę.
Uwaga! Certyfikaty ukończenia biegu wraz ze zdjęciem można wydrukować z www.datasport.pl

Imprezą towarzyszącą były biegi uczniów szkół podstawowych i gimnazjów zorganizowane przez Szkolny Związek Sportowy pod kierownictwem Sylwii Cebulskiej, w zawodach wzięło udział ponad 100 osób. A oto najlepsi, którzy otrzymali, medale, dyplomy i nagrody rzeczowe:

Dziewczęta szkoła podstawowa
1. Julia Kubiak (SP nr 1 Murowana Goślina)
2. Wiktoria Perła (SP Białężyn)
3. Joanna Kaczmarek (SP nr 1 Murowana Goślina)

Chłopcy szkoła podstawowa
1. Kamil Krotecki (SP Białężyn)
2. Maciej Dobrzykowski (SP nr 1 Murowana Goślina)
3. Jakub Woźniak (SP Białężyn)

Dziewczęta gimnazjum
1. Adrianna Dyrszlag (Gimnazjum nr 1)
2. Małgorzata Raczyńska (Gimnazjum nr 1)
3. Angelika Augustowska (Gimnazjum nr 1)

Chłopcy gimnazjum
1. Robert Szymkowiak (Gimnazjum nr 2)
2. Emil Pośpiech (Gimnazjum nr 2)
3. Krystian Ewert ((Gimnazjum nr 2)

Wszyscy uczestnicy biegów dla dzieci i młodzieży otrzymali pamiątkowe medale, ufundowane przez Jarosława Dobrowolskiego, radnego Rady Powiatu Poznańskiego.
MGOKiR w Murowanej Goślinie i Społeczny Komitet Organizacyjny serdecznie dziękują za wsparcie finansowe i pomoc organizacyjną.

SPONSORZY:
• Gmina Murowana Goślina
• Urząd Marszałkowski w Poznaniu
• Pobiedzisko-Gośliński Bank Spółdzielczy
• Jarosław Dobrowolski
• Maciej Kramarek
• Agencja Grupy PZU Karol Schulz
• Marek Wojciechowski – Rakownia
• PZU S.A.

POMOC ORGANIZACYJNA
• Liczni wolontariusze – młodzież z Gimnazjum nr 1, harcerze, biegacze (punkty odżywcze, meta biegu, biuro zawodów)
• OSP Rakownia, OSP Nieszawa, OSP Murowana Goślina
• Stowarzyszenie Przyjaciół Rakowni
• Komisariat Policji w Murowanej Goślinie
• Komenda Miejska Policji w Poznaniu
• Cech Rzemieślników Kupców i Przedsiębiorców

Patronat medialny portal wszystko o bieganiu.

Arleta Włodarczak
Dyrektor biegu