home

Murowana Goślina przywitała Nowy Rok w rytmie gitarowego rocka

Tradycyjnie już wszyscy goście przybyli w dniu 1 stycznia AD 2014 do sali koncertowej witani byli szampanem. Życzenia noworoczne złożyli dyrektor Ośrodka Kultury pani Arleta Włodarczak oraz Burmistrz Miasta i Gminy Murowana Goślina pan Tomasz Łęcki. Po uroczystym toaście w koncercie noworocznym wystąpiła grupa Trzy Gitary znana publiczności goślińskiej z występu na Jarmarku św. Jakuba. Repertuar zespołu przypadł do gustu publiczności. Już od pierwszych dźwięków udzielił się zabawowy nastrój. Choć zaledwie poprzedniego wieczoru, był sylwester to wszyscy mieli siłę i dobry humor aby bardziej energicznie, przy porywającej muzyce przywitać 2014 rok. Utwory Czerwonych Gitar i zespołu Trzy Korony zna każdy, nie było problemów ze śpiewaniem razem z wykonawcami, bo przecież każdy utwór był swego czasu przebojem, a wiele z nich stało się szlagierami działającymi z niegasnącą mocą na słuchacza po dziś dzień. Pierwsze godziny Nowego Roku wybijał rytm rockandrolla. Z takim ładunkiem energetycznym łatwiej wystartować w nowy rok. Jak mówi przysłowie „Nowy Rok jaki , cały rok taki”, więc spodziewać możemy się rytmicznego roku pełnego werwy i drygu , najlepiej jakby minął tanecznym krokiem, ułatwiając nam wykonywanie naszych zadań i zmagań z codziennością. Koncert trwał półtorej godziny przy pełnej widowni wraz z dostawionymi krzesłami. Koncert noworoczny odbył się w naszym mieści po raz dziewiąty, cieszy się dużą popularnością. Bardzo miło jest zobaczyć się ze znajomymi , sąsiadami , złożyć sobie życzenia i spędzić czas w ten zazwyczaj senny nieco wieczór pierwszego dnia roku przy dobrej muzyce.

Trzy Gitary to jedna z najlepszych polskich grup wykonujących przeboje Czerwonych Gitar i Trzech Koron. Wysoki poziom artystyczny zespołu a nade wszystko łudząco podobne do oryginału głosy muzyków powodują, iż koncerty Trzech Gitar stanowią bardzo atrakcyjną propozycję dla publiczności .

W skład zespołu Trzy Gitary wchodzą:

  • Marcin Niewęgłowski – gitara, wokal, lider Zespołu. Muzyk, wokalista. Swoją edukację muzyczną rozpoczął w Państwowej Szkole Muzycznej I-go stopnia w klasie fortepianu. Dyplom ukończenia Państwowej Szkoły Muzycznej II-go stopnia w Pile (klasa gitary) otrzymał z wynikiem bardzo dobrym. Absolwent Akademii Muzycznej Im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu (instrumentalistyka – gitara). Obecnie Student Akademii Sztuki w Szczecinie na wydziale instrumentalnym, specjalność – gitara. Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki im. Krzysztofa Klenczona w Szczytnie oraz nagrody specjalnej rodziny Klenczonów i Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Seweryna Krajewskiego w Brzezinach oraz nagrody publiczności.
  • Mirosław Niewęgłowski – gitara basowa, wokal.
  • Sylwester Pikulik – perkusja.

Zespół otrzymał główną nagrodę Ogólnopolskich Prezentacji Muzyki z gwiazdą „CZERWONE GITARY” w Stargardzie Szczecińskim.

Bartłomiej Stefański