home

Gośliński WOŚP: Pieniądze dokładnie przeliczone – ponownie rekord!

34 506,08 zł! To kwota, którą zebrano w tym roku podczas 22. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w gminie Murowana Goślina. Po raz kolejny gośliniacy wykazali się wielką hojnością w trakcie finału największej akcji charytatywnej w Polsce.

W tym roku Orkiestra Jurka Owsiaka zagrała NA RATUNEK „Na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów”. W niedzielę 12 stycznia na ulicach naszego miasta już od wczesnych godzin rannych pojawiło się 35 wolontariuszy z puszkami oraz czerwonymi serduszkami, które od 22 lat towarzyszą podczas każdego finału WOŚP w drugą niedzielę stycznia.

Ale to był finał, czyli podsumowanie i kilka ciekawostek z 22. Finału WOŚP w Murowanej Goślinie.

11 stycznia 2014 r.
ŁOPUCHOWO

W Łopuchowie od wielu lat zaczyna się finał WOŚP w naszej gminie. W tym roku odbyła się dyskoteka, były konkursy z nagrodami, kiermasz prac wykonanych przez dzieci i oczywiście licytacja gadżetów WOŚP. Razem w Łopuchowie zebrano 1314,59 zł.

12 stycznia 2014 r. Murowana Goślina
17 lat DZIAŁALNOŚĆI  Klubu HDK PCK ,,Gośliniacy” w WOŚP

12.01.2014 r. – na zbiórkę krwi stawiło się 247 osób, krew oddało 214 osób w ilości 93,348 l, natomiast do banku szpiku zarejestrowało się 27 osób, zbierano również pieniądze.

krwiodawstwo-1

Podziękowanie klubu HDK PCK „Gośliniacy”

Dziękujemy za pomoc i wsparcie w organizacji XXII finału WOŚP, w przeprowadzeniu XVII akcji zbiorowej poboru krwi, rejestru do banku szpiku osób niespokrewnionych, oraz za przekazanie nagród w konkursach, które miały miejsce w Szkole Podstawowej nr 2 w Murowanej Goślinie.

Od VI do XXII finału WOŚP oddaliśmy ponad 1519 litrów krwi. Jesteśmy jedynym klubem w kraju, który ma taki wynik oddania krwi w ramach WOŚP.

Podziękowanie składamy: Dyrekcji i pracownikom SP nr 2 w Murowanej Goślinie, Regionalnemu Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu, Urzędowi Miasta i Gminy w Murowanej Goślinie, ZR PCK Poznań, Hotelowi i Restauracji „RELAX”, Karolowi Schulzowi PZU, Sklepowi Auto-Truck, Przemysławowi Pacia Wicewojewodzie Wielkopolskiemu, Andrzejowi Czarneckiemu, Ryszardowi Pominowi, Stanisławowi Żmudzińskiemu, Ewie Hanzewniak, Starostwu Powiatowemu w Poznaniu, Zarządowi Klubu HDK PCK „Gośliniacy”, Firmie „Auto – Centrum Poznań, Grzegorzowi Klewenhagenowi, Tadeuszowi Kłosowi, Grzegorzowi Klimasowi „Cobra”, SPOKO Poznań, Sklepowi „Sosenka”, Liliannie Parysek, Mirosławie Wiszumirskiej, Gracjanowi Kaźmierczakowi,

Joannie Rakowskiej, Katarzynie Jaworskiej, Markowi Rochowiakowi, Tomaszowi Stasiakowi, Elżbiecie Andrzejewskiej, Małgorzacie Rakowskiej, Pizzerii „Mefisto”, Pizzerii „Angelo”, Pizzerii „Sorrentos”, Leszkowi Borusowi, Jurkowi Sałabunowi,  Eugeniuszowi Gładychowi z ZLK Poznań, Aptece „Przyjazna”, Super Marketowi TESCO Bolechowo, Orange Murowana Goślina, Piotrowi i Małgorzacie Stefańskim, Bożenie i Tadeuszowi Jałoszyńskim, Krzysztofowi Sędziakowi, Pawłowi Wikslerowi, Bożenie i Annie Woźniak, Izabeli Karolczak, Krystynie Staszewskiej,

Harcerzom ZHP z Bolechowa – Adrianowi Kozińskiemu, Danielowi Ignasiakowi i Wiktorii Frąckowiak, Rodzicom i Nauczycielom za wypieki do Kawiarenki szkolnej,

wszystkim wolontariuszom, osobom, które wsparły i przyczyniły się do udziału  przy współorganizacji XXII finału WOŚP w Szkole Podstawowe  nr 2. Serdecznie Dziękuję.

Współorganizator XXII Finału WOŚP i Koordynator XVII akcji poboru krwi w Murowanej Goślinie.

Stanisław Woźniak

 

Finał w „Dwójce”

Już tradycyjnie w Szkole Podstawowej nr 2 im. Henryka Sienkiewicza gra WOŚP. Gramy wspólnie z Klubem HDK PCK „Gośliniacy”. I tym razem odbyła się akcja zbiórki krwi oraz rejestracja dawców szpiku kostnego. Odbyły się też konkursy z nagrodami, przejażdżki samochodami terenowymi, strzelanie. Natomiast nauczyciele i uczniowie naszej szkoły prowadzili sprzedaż prac uczniów i ciast upieczonych przez rodziców – serdecznie dziękujemy – zebrano ponad 1760 zł. Uczniowie klas: 1c, 2c, 3b i 5c przedstawili bardzo ciekawy program artystyczny. Było przedstawienie noworoczne, jasełka, przedstawienia teatralne: „Zabawa w śpiącą królewnę”, „Kopciuszek”, „Czarodziej Pim-Pom”. Muzycznie zaprezentowały się też uczennice Gimnazjum nr 2 im. Jana Kochanowskiego. W przerwach przeprowadzono licytację gadżetów WOŚP, aniołów wykonanych przez dzieci i przedmiotów przekazanych przez nauczycieli – zebrano 820 zł.

Mirosława Szudera
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2

Jak co roku w SP nr 2 można było postrzelać na stanowiskach przygotowanych przez Grupę Realizacyjną „Beton”

 

Terenówki na Orkiestrze

Nasz „Off-Road Klub 4×4 MG” również w tym roku, dołączył do XXII goślińskiego finału WOŚP. Postanowiliśmy zorganizować turystyczny przejazd samochodów 4×4, po bezdrożach. Celem imprezy była zbiórka środków na WOŚP i zapoznanie uczestników z walorami turystyczno-przyrodniczymi naszej gminy.

Jesteśmy grupą ludzi, których łączy wspólne hobby, ze szczególnym nastawieniem na turystykę off-roadową. Do tej pory braliśmy udział w  imprezach organizowanych przez innych. Tym razem wzięliśmy się od podstaw za zorganizowanie rajdu rodzinnego. Dzięki uprzejmości Urzędu Miasta i SM „Zielone Wzgórza”, Nadleśnictwa Łopuchówko oraz Zespołu Parków Krajobrazowych Woj. Wlkp., udało się nam to z sukcesem zrealizować. Dużym wsparciem na tym etapie była dla nas pomoc Romy Dukat.

Zaczęliśmy o 9 rano. Pogoda nam sprzyjała, mimo wiatru i temperatury w granicach zera, nie padało, co jest plusem, ale zazwyczaj nie przeszkadza w jeździe. Odprawa i wypuszczanie 24 załóg trwało ponad godzinę. Po sprawdzeniu stanu technicznego aut, dokumentów kierowców, umiejętności pilotów oraz wrzuceniu wpisowego do skarbonki WOŚP – załogi ruszyły.

Rajdy terenowe polegają przede wszystkim na czytaniu mapy drogowej, tzw. road booka. Nie ma to nic wspólnego z mapami, z których korzysta się jadąc samochodem na wakacje lub wycieczkę. Tutaj trzeba wykazać się znajomością oznaczeń, umiejętnością liczenia odległości, rozpoznawania kierunków i orientowania się w terenie. Oczywiście największą tajemnicą jest dobrze przygotowane auto i zgranie pilota z kierowcą. Razem z nami bawiły się również nasze dzieci, które są zaprawione w boju, bo to bardzo rodzinny, towarzyski i przyjemny sposób spędzania czasu.

Uczestnicy mogli liczyć na wspaniałą zabawę, konkursy sprawnościowe i quiz wiedzy o gminie. Zdobywali poszczególne punkty w terenie, co  potwierdzano pieczątką na karcie drogowej, która była zaplombowana w samochodzie na starcie. Zdobycie pieczątki świadczyło o dobrym czytaniu mapy. Najlepiej było to widać po przeszkodach terenowych u Państwa Steckich, którym dziękujemy za gościnność.

Jednym z  punktów kontrolnych było dotarcie do świetlicy w Głęboczku. Dzięki  sołtysowi wsi Jakubowi Bartoszewiczowi, można było ogrzać się, napić gorącej herbaty i zjeść pyszne ciasto przygotowane przez dziewczyny z naszego klubu.  Po tak miłym odpoczynku zawodnicy ruszyli w dalszą drogę. Czekała ich m.in. jazda z zasłoniętymi oczami, „łowienie rybek” czy jazda tyłem po torze w kształcie serduszka.

Za przygotowanie i realizację zadań odpowiadali współorganizujący z nami: Robert i Grażyna Woźniak, Patryk Woźniak z ATV Polska oraz Artur Grygielski – za co dziękujemy.

Po dojechaniu do mety część załóg ustawiła samochody pod Szkołą Podstawową nr 2, aby dzieci mogły obejrzeć auta lub wybrać się na przejażdżkę.

Cała kwota wpisowego za rajd, od wszystkich załóg, została przeznaczona na XXII WOŚP. Wszyscy, którzy braliśmy udział jako uczestnicy i organizatorzy, jesteśmy zadowoleni z przebiegu imprezy i faktu, że nasze hobby mogliśmy połączyć z Wielką Orkiestrą. To właśnie WOŚP przyciąga ludzi o niesamowitych pasjach i zainteresowaniach. Oczywiście cała akcja nie byłaby możliwa bez głównych pomysłodawców i organizatorów, Kasi i Marka Batura, którym bardzo dziękujemy i będziemy wspierać w kolejnych edycjach.

Do zobaczenia za rok.

Off-Road Klub 4×4 MG

 

Orkiestrowy Maraton Zumby

ZUMBOWO -WOŚPowe szaleństwa taneczne małych i dużych. Tańczyły panie, tańczyli panowie, całkiem mali i trochę więksi – na parkiecie bawiło się ponad 50 osób, a najmłodszy uczestnik miał 8 miesięcy! ZUMBA i WOŚP połączyły pokolenia!

Orkiestrowy Maraton w naszym mieście już po raz drugi poprowadziła Magdalena Lamentowicz. Za rok znów będzie tanecznie, a jak radośnie było tym razem można zobaczyć na zdjęciach.

 

Białężyn

WOŚP zagrała jak co roku również w Białężynie. Nasza wolontariuszka Julia Grzebyta w skarbonce zgromadziła 575,03 złotych i 7,15€, a licytacja w remizie przyniosła 750 złotych. Razem zebraliśmy więc 1.325 złotych. W białężyńskim Finale wystąpiła spora gromada naszych uczniów. Jasełka pokazali uczniowie klas I-III pod kierunkiem pani Magdaleny Nawrockiej. Zespół teatralny uczennic z klasy VI pod kierunkiem pani Martyny Papajewskiej przedstawił spektakl „Mały Książę i jego Róża”. Wraz z zespołem wokalno-flażoletowym pod kierunkiem pani Aliny Strugarek można było pośpiewać kolędy i posłuchać współczesnej pastorałki. Pani Kasia Garstkiewicz przygotowała występy dwóch zespołów tanecznych: „Smerfnych Ciach” z klasy IV oraz „Girls On Fire” z klasy V i VI. Wspaniałe umiejętności gry na fletach poprzecznych zaprezentowały Julia Dąbrowska i Weronika Kośmicka z klasy IV. Licytację prowadził pan Zbyszek Wojczak. Największa suma padła za damską koszulkę z logo WOŚP i przezroczysty parasol „dla kibica”.

Wielkie podziękowania dla pani Szuberskiej za gadżety na licytację z PZU.

Długa Goślina

W Długiej Goślinie zaczęliśmy grać z WOŚP o godz. 14.00 i do tego mocnym akcentem. Z pokazem karate zaprezentowali się uczniowie naszej SP – karatecy z grupy BUSHI oraz gościnnie Niebieskie Pasy z Murowanej Gośliny. Obie grupy wystąpiły pod kierownictwem pana Grzegorza Śliwińskiego. Po występie recital gitarowy w stylu country dała Zofia Jastrzębska i Adama Kat. Na flażoletach zagrali uczniowie SP z Długiej Gośliny pod kierownictwem pani Aliny Wiśniewskiej. Podczas spotkania Aldona Dałek licytowała gadżety WOŚP oraz inne  cenne przedmioty podarowane m.in. przez Katarzynę Józefowicz, Honoratę Cichosz, Beatę Sójkę, Agatę Glapiak, Alinę Wiśniewską i Konrada Strykowskiego. Wolontariusze Mateusz Napieralczyk i Norbert Owczarzak zebrali do puszki WOŚP 600,37 zł. Z licytacji udało się uzyskać kwotę 1750,00 zł.

Razem Długa Goślina zebrała kwotę 2350,37 zł! Dziękujemy serdecznie!

 Aldona Dałek – Nauczycielka SP w Długiej Goślinie

 

„Jedynkowy” finał

Tegoroczny program przygotowany przez Szkołę Podstawową nr 1 odbył się w Gimnazjum nr 1 w Murowanej Goślinie. Publiczność podziwiała występy: zespołu flażoletowego, zespołów tanecznych „Power of Dance” oraz „Butterfly”, zespołu wokalnego „Mix of Directions”, przedstawień teatralnych „Wiersze i piosenki zimowe” oraz „Zwyczajne Dzieciaki” w wykonaniu uczniów. Na zakończenie wystąpili rodzice klasy 3 c z przedstawieniem pt. „Jasełka na wesoło”. Było dużo fantastycznej zabawy i bardzo emocjonująca licytacja gadżetów WOŚP z, której uzyskano sumę 2220 zł.

 

Sztabowe wieści:

W siedzibie sztabu 22. Finału WOŚP można było zobaczyć wystawę kultowych komputerów minionej epoki z lat 80 i 90-tych. Były też przygotowane specjalne stanowiska dla chcących pograć w gry z tamtych lat.

komputery

Mocnym uderzeniem finałowego grania w naszej gminie był koncert poznańsko-goślińskiej grupy Agree. Wokalistka zespołu Jwona Bugnacka zadebiutowała przed goślińską publicznością.

Tradycyjnie o 20.00 rozświetliło się goślińskie niebo. Dzięki hojności sponsorów 22. finału mogliśmy zobaczyć piękny pokaz fajerwerków przygotowany przez Pana Stefana Baszczyńskiego.

Tegoroczna główna licytacja, która odbyła się przed Ośrodkiem Kultury była rekordowa w historii orkiestrowego grania w naszej gminie. W sumie z licytacji uzyskaliśmy 3342, najdrożej wylicytowany został imienny numer startowy wraz z opłaconym startowym we wszystkich maratonach rowerowych Cyklu Grand Prix Wielkopolski w 2014 r. za kwotę 1000 zł.

Od 2.1 lat podczas Finału WOŚP w naszym sztabie przeliczane są pieniążki. Często kończymy przeliczać około północy. Jaki ogrom jest tej pracy pokazują liczby banknotów i monet jakie trzeba policzyć. W tym roku samych jednogroszówek było 9256, dwugroszówek 5871 natomiast banknotów 100 złotowych 86 szt.

Dziękujemy wszystkim darczyńcom, wolontariuszom, honorowym dawcom krwi, nauczycielom i uczniom za piękne występy oraz wszystkim przyjaciołom naszego sztabu i WOŚP, którzy przyczynili się do organizacji 22. Finału. Dziękujemy także uczestnikom licznych wydarzeń na terenie całej gminy.

GRAMY DO KOŃCA ŚWIATA I JEDEN DZIEŃ DŁUŻEJ! SIE MA!

Tomasz Mizgier
Szef Goślińskiego Sztabu XXII Finału WOŚP

Fot. Leszek Kowal, Bartłomiej Stefański, Tomasz Mizgier.

 

PRZYJACIELE GOŚLIŃSKIEGO SZTABU XXII FINAŁU WOŚP:

Klub HDK PCK „Gośliniacy”, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu, Pobiedzisko-Gośliński Bank Spółdzielczy, Nortex Sp. z.o.o Szymankowo, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu Leśny Zakład Doświadczalny w Murowanej Goślinie, Pizzeria ITALIA, Roman Gronowski, Mirosława Wiszumirska Księgarnia „Grześ”, Urząd Miasta i Gminy w Murowanej Goślinie, Stefan Baszczyński, Dominik Kowal, Dominik Radziejewski, Maksymilian Szczepaniak, Ewa Nowak, Agata Zaworska, Elżbieta Pawlak, Dorota Stencel, Grupa Realizacyjna BETON, Mariusz Będziecha, Klub Strzelecki „Pod Ratuszem”, Szkoła Podstawowa nr 1 w Murowanej Goślinie, Szkoła Podstawowa nr 2 w Murowanej Goślinie, Szkoła Podstawowa w Białężynie, Szkoła Podstawowa w Długiej Goślinie, Szkoła Podstawowa w Łopuchowie, Gimnazjum nr 2 w Murowanej Goślinie, Gimnazjum nr 1 w Murowanej Goślinie, Klub Off -Road 4×4 MG, Magdalena Lamentowicz, Stefan Wysocki, Zespół „AGREE”, Więcesława Poprawska, Krystyna Niedziejko, Zbyszek Bitner, Straż Miejska w Murowanej Goślinie, Komisariat Policji w Murowanej Goślinie, OSP Murowana Goślina, Wicewojewoda Wielkopolski Przemysław Pacia, Lilianna Parysek, Wojciech Gogolewski – GogolMTB, Cukiernia Paweł Piętka w Murowanej Goślinie, Janina Pawlak, pracownicy Ośrodka Kultury w Murowanej Goślinie.