home

Tercet Egzotyczny – nastrojowo i sentymentalnie

W sobotę 25 kwietnia br. w auli Gimnazjum nr 1 wystąpił niezwykle popularny, najstarszy polski zespół muzyczny, działający nieprzerwanie od 1963 roku „Tercet Egzotyczny”. Pomimo przepięknej, wiosennej pogody w sobotni wieczór sala gimnazjum zapełniła się do ostatniego miejsca. Koncert obejrzało ponad 350 osób. Podczas koncertu Tercet Egzotyczny zaprezentował swoje znane i lubiane od dziesiątków lat przeboje , a także utwory z najnowszej płyty „Pijmy za miłość”. Bohaterką tego wieczoru była oczywiście Izabela Skrybant-Dziewiątkowska, która od początku istnienia zespołu jest w nim postacią pierwszoplanową. W kilku utworach zaprezentowała się także jej córka Katarzyna Dziewiątkowska. Świetnie zabrzmiały utwory zaśpiewane w duecie przez obie panie. Oczywiście nie mogło zabraknąć hitu wszech czasów „Pamelo żegnaj”, którego domagała się widownia.

„Jeszcze nie było koncertu w naszym życiu, na którym nie wykonywalibyśmy „Pamelo żegnaj”, specjalnie ten utwór trzymamy na zakończenie, bo w ten sposób mamy zapewniony bis” – żartowała Izabela Skrybant-Dziewiątkowska. Na zakończenie Burmistrz Pan Dariusz Urbański wręczył bukiet kwiatów Pani Izabeli w podziękowaniu za wspaniały koncert. Artystka oczywiście ponownie zabisowała, a na pożegnanie otrzymała jeszcze jeden piękny bukiet kwiatów, tym razem od mieszkańca naszej gminy Pana Jana Ługowskiego, który 36 lat temu przez krótki czas woził Panią Izabelę na koncerty. I ten fakt przyczynił się do jeszcze jednego bisu, specjalnie dla Pana Jana.

Warto wspomnieć, że pomimo bardzo długiego już stażu zespołu koncert był bardzo energetyczny i publiczność bawiła się świetnie. Wielu osobom spodobało się poczucie humoru i dystans jaki ma do siebie Pani Izabela. Koncert Tercetu Egzotycznego należy zaliczyć do imprez bardzo udanych, a możliwość obejrzenia i posłuchania  na żywo „IKONY POLSKIEJ PIOSENKI” w wielu widzach wywołała miłe wspomnienia, a i niejedna łza pojawiła się w oku, gdy zabrzmiały pierwsze takty utworu „Pamelo żegnaj”.

 

Organizatorem koncertu był Ośrodek Kultury w Murowanej Goślinie.

 

Tomasz Mizgier

 

Tercet Egzotyczny znany także pod nazwą Isabela’s Vocal Group, wykonuje muzykę w stylu latynoamerykańskim.Wokalistką zespołu od początku jest Izabela Skrybant-Dziewiątkowska. Zespół powstał jesienią 1963 r. we Wrocławiu, z inicjatywy Zbigniewa Dziewiątkowskiego. Drugim gitarzystą został wówczas Mieczysław Metelski, którego po 3 latach zastąpił Zbigniew Adamkiewicz. Autorem muzyki do większości piosenek był sam Dziewiątkowski, zaś słowa pisali najlepsi polscy tekściarze. Zespół wyróżniał się charakterystycznym imagem, na który składały się meksykańskie stroje i sombrera. W 2001 roku umarł Zbigniew Adamkiewicz. Pół roku później, 14 stycznia 2002, odszedł Zbigniew Dziewiątkowski .Mimo trudnej sytuacji Izabela Skrybant nie rozwiązała zespołu i do współpracy zaprosiła dwóch nowych muzyków – basistę bluesowego Włodzimierza Krakusa i gitarzystę jazzowego Janusza Konefała. Grupa po krótkiej przerwie ponownie wyruszyła w trasę koncertową i tak gra z powodzeniem do dnia dzisiejszego.