home

Tylko Przedszkolak tak pięknie śpiewać może….

Na tle pięknej scenografii, autorstwa Bartłomieja Stefańskiego12 maja br. w sali Miejsko – Gminnego Ośrodka  Kultury i Rekreacji  ( przy ul. Mściszewskiej 10) odbyły się Eliminacje Gminne   XX Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Przedszkolaków Czerwonak 2015.

Festiwal ma na celu popularyzację piosenki, kształcenie muzyczne poprzez wspólną zabawę, prezentację umiejętności artystycznych przedszkolaków, rozpowszechnianie nowego repertuaru i promocję młodych wykonawców. Jest to przede wszystkim konkurs przebiegający w czterech etapach: eliminacje gminne, eliminacje powiatowe ,eliminacje rejonowe i finał wojewódzki.

W naszych eliminacjach wzięły udział dzieci z przedszkoli: „Promyk” z Murowanej Gośliny, „Słoneczko” z  Murowanej Gośliny, „Leśne Skrzaty” z Przebędowa, „Koniki Polne” z Białężyna, Niepubliczne Przedszkole „Klub Przedszkolaka” z Murowanej Gośliny, Niepubliczne Przedszkole „Groszek” i Niepubliczne Przedszkole „Smocze Wzgórze” z Murowanej Gośliny.

Poziom prezentacji wokalnych był na bardzo wysokim poziomie. Jury miało za zadanie wybrać czwórkę solistów, którzy będą reprezentować naszą gminę w eliminacjach powiatowych które, odbędą się 14 maja również w naszym ośrodku.

Wszystkie dzieci miały bardzo dobrze dobrane  piosenki do swoich możliwości wokalnych i wiekowych. Jednak zasady i regulamin konkursu jest nieubłagany.  Dlatego jury w składzie; Alicja Duszczyk -przewodnicząca i Agnieszka Szymańska –Wojtera, po burzliwych obradach postanowiło:

Wyróżnić: Zuzannę Przymuszałę z Przedszkola „Słoneczko” w Murowanej Goślinie , która zaśpiewała jak potrafi maszerować wiosna; Weronikę Niedbałę, która zaśpiewała o zwiastunach wiosny i Hanię Klepacką, która zabrała nas na spacer z tatą; obie dziewczynki reprezentowały „Klub Przedszkolaka” w Murowanej Gośliny.

Nominować do eliminacji powiatowych:

Mateusza Chwałę z przedszkola „Koniki Polne” (Białężyn)za brawurowy wokalny przemarsz wiosny; Aleksa Króla z „Klubu Przedszkolaka” za wokalny popis co potrafi urwis; Maję Łuczak z przedszkola „Smocze Wzgórze” za wrażliwość i subtelność wokalną w utworze „Maszeruje wiosna”; Maję Pędzińską z przedszkola „Groszek” za przepiękne, czyste wykonanie trudnej wokalnie piosenki „Bursztynek”

Jednak słowa uznania należą się wszystkim wykonawcom, rodzicom i opiekunom. Dzieci zachwycały i bawiły zgromadzoną publiczność. Serdecznie  gratulujemy i dziękujemy za pracę dydaktyczną.

Oczywiście mocno trzymamy kciuki za naszą nominowaną czwórkę , którą zobaczymy 14 maja br. na eliminacjach powiatowych (godz. 10.00, sala ośrodka kultury).

Agnieszka Szymańska-Wojtera

MGOKiR