home

Pierwszy Gośliniak na podium Mistrzostw Polski Weteranów w Półmaratonie

 

7 czerwca br. w Murowanej Goślinie odbyły się XIX Mistrzostwa Polski Weteranów w Półmaratonie. Bieg ma dwuczłonową nazwę, był to jednocześnie XXXIV Mały Gośliński Maraton Weteranów. Bardzo się cieszymy, że sobotni upał zmienił się w niedzielę wprawdzie w deszczową i burzową, ale sprzyjającą zawodnikom pogodę.

Na miejsce startu barwny korowód zawodników prowadził członek Społecznego Komitetu Organizacyjnego Jerzy Giersig, na czele nasza Orkiestra Dęta OSP pod batutą Mateusza MJ Sibilskiego Po odegraniu i wspólnym zaśpiewaniu Mazurka Dąbrowskiego, Burmistrz Miasta i Gminy Dariusz Urbański, który objął honorowy patronat nad biegiem, dokonał oficjalnego otwarcia mistrzostw.

Nasza impreza biegowa zaliczana jest do cyklu Grand Prix Wielkopolski w Półmaratonie. W tym roku wystartowało 358 zawodników, zawody ukończyły 353 osoby. Zawodnicy walczyli o tytuły mistrzów Polski w 19 kategoriach wiekowych (mężczyźni w 10, kobiety w 9).Zwycięzcą biegu został Przemysław Giżyński z Płocka, który osiągnął czas 1:14:04. Z grona pań najlepsza okazała się Dorota Krowicka z Wrocławia z czasem 1:33:24. Zwycięzcy w kategorii open otrzymali puchary ufundowane przez Jarosława Dobrowolskiego, radnego Rady Powiatu Poznańskiego Najstarszymi zawodnikami biegu byli Janina Rosińska (ur. 1936) z Łodzi i Michał Stadniczuk (ur.1930) z Żórawiny, którzy otrzymali puchary Burmistrza Miasta i Gminy. Wśród zawodników zagranicznych najszybszy był John Catlow z Murowanej Gośliny. Najlepszym zawodnikiem niepełnosprawnym okazał się nasz olimpijczyk Andrzej Ludzkowski. Po przekroczeniu mety zawodników pamiątkowymi medalami dekorowali Burmistrz Dariusz Urbański i radny Rady Powiatu Poznańskiego Stanisław Woźniak.

Uroczystym momentem biegu jest dekoracja zwycięzców. Na podium stanęli najlepsi w dziewiętnastu kategoriach wiekowych, otrzymali dyplomy, nagrody pieniężne i medale. (wyniki na stronie www.polmaraton.murowana.pl). Po raz pierwszy w historii biegu na podium stanął Gośliniak, w kategorii M 40-44 trzecie miejsce zajął mieszkaniec Rakowni Sebastian Kaproń, w przeszłości medalowe pozycje zajmowały: Mirosława Bromberek i Katarzyna May-Adamek. Zwycięzców dekorowali Burmistrz Dariusz Urbański, Przewodniczący Rady Miejskiej Konrad Strykowski i radny Rady Powiatu Poznańskiego Stanisław Woźniak. Komentował od lat związany z naszym biegiem Rafał Wilczyński z małżonką.

 

Wśród biegaczy nie zabrakło gospodarzy – Gośliniaków. Wystartowała ich w tym roku rekordowa ilość – 43 osoby. Najlepsze wśród pań okazały się: Katarzyna May- Adamek, Karolina Kucz-Zaworska, Agnieszka Korta; wśród panów najlepsi byli: Sebastian Kaproń, Maciej Gramacki, Tomasz Penc. Wszyscy biegacze z Murowanej Gośliny otrzymali upominki ufundowane przez organizatora.

 

Zawodnicy chwalili doskonałą organizację i dziękowali za wspaniałą atmosferę. Czas do dekoracji wypełnił lubiany w Murowanej Goślinie muzykant Jan Kasseja.

Uwaga! Dyplomy ukończenia biegu wydrukować z www.polmaraton.murowana.pl

 

Imprezą towarzyszącą były biegi uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, zorganizowane przez Szkolny Związek Sportowy pod kierownictwem Krzysztofa Krysztofiaka. A oto najlepsi:

Dziewczęta szkoła podstawowa

 1. Wiktoria Perła (SP Białężyn)
 2. Anastazja Anders (SP Białężyn)
 3. Wiktoria Mazur (SP Puszczykowo)

 

Chłopcy szkoła podstawowa

 1. Bartosz Mihilewicz (SP Długa Goślina)
 2. Szymon Twardoń (SP nr 2 Murowana Goślina)
 3. Karol Siwak (SP nr 1 Murowana Goślina)

 

Dziewczęta gimnazjum

 1. Natalia Henkelman (Gimnazjum nr 1 Murowana Goślina)
 2. Joanna Kaczmarek (Gimnazjum nr 1 Murowana Goślina)
 3. Zuzanna Fornalik (Gimnazjum nr 1 Murowana Goślina)

 

Chłopcy Gimnazjum

 1. Kamil Szulczyński (Gimnazjum nr 1 Murowana Goślina)
 2. Patryk Lizewicz(Gimnazjum nr 1 Murowana Goślina)
 3. Maciej Dobrzykowski (Gimnazjum nr 1 Murowana Goślina)

 

Dla wszystkich uczestników biegów towarzyszących medale ufundował Jarosław Dobrowolski. Zwycięzcy otrzymali dyplomy, medale i nagrody rzeczowe.

 

Bieg organizują:

 • Społeczny Komitet Organizacyjny biegu w składzie: Wojciech Krzysztoń, Jerzy Giersig, Andrzej Skubel.
 • Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Murowanej Goślinie.

 

Bardzo dziękuję swoim współpracownikom: Markowi Derbichowi, Marioli Kozieł, Tomkowi Mizgierowi, Iwonie Scheffler, Bartkowi Stefańskiemu i Zdzisi Trojanowskiej za zaangażowanie w organizację mistrzostw.

 

 

Arleta Włodarczak (MGOKIR)

dyrektor biegu

Fot. Tomasz Szwajkowski

MGOKiR w Murowanej Goślinie i Społeczny Komitet Organizacyjny serdecznie dziękują za wsparcie finansowe i pomoc organizacyjną:

 

SPONSORZY:

 • Gmina Murowana Goślina
 • Urząd Marszałkowski  w Poznaniu
 • Pobiedzisko-Gośliński Bank Spółdzielczy
 • Jarosław Dobrowolski
 • Agencja Grupy PZU Karol Schulz
 • Marek Wojciechowski – Rakownia

POMOC ORGANIZACYJNA

 • wolontariusze (punkty odżywcze, meta, biuro zawodów) – młodzież z Gimnazjum nr 1 (Wiktoria Ruta, Kaja Lurka, Julia Kuźniewska, Marysia Damasik, Alicja Płonka, Daria Gracz, Julia Cieślak, Zuzia Hoffmann, Klaudia Ludzkowska, Ania Frąckowiak, Karolina Kaczmarek, Malwina Hanzewniak, Szymon Gajewski)
 • Olek Pietrzak, Patrycja Kusa, Piotr Jędrzejczak, Janek Jędrzejczak, Stenia Hałas, Kamila Jakubowska, Karina Tabat, Dorota Przewoźna, Kasia Brylińska , Daria Brylińska, Mikołaj Bryliński , Kamila Kaczmarek i Łukasz Bocheński, Ewa Kujawa, Agnieszka Łągiewka, Teresa Handl, Marek, Handl, Filip Scheffler, Mirosław Scheffler,
 • nauczyciele wychowania fizycznego: Sylwia Cebulska, Katarzyna Garstkiewicz, Katarzyna Kaszyńska, Agnieszka Łągiewka, Krzysztof Krysztofiak
 • Dominik Kowal (obsługa strony internetowej biegu)
 • OSP Rakownia, OSP Murowana Goślina, OSP Boduszewo,
 • Stowarzyszenie Przyjaciół Rakowni
 • Komisariat Policji w Murowanej Goślinie
 • Straż Miejska w Murowanej Goślinie
 • Mirosława Wiszumirska
 • Tymoteusz Wtorkowski
 • Rodzinne Ogrody Działkowe „Bratek” w Przebędowie