home

„34 urodziny Canzony”

W sobotę 10 października br. Ośrodek Kultury w Murowanej Goślinie zaprosił mieszkańców naszej gminy na koncert z okazji 34. urodzin Chóru Dziewczęcego „Canzona” , który odbył się w auli Gimnazjum nr 1. Na pomysł aby co roku obchodzić w ten sposób urodziny wpadły najmłodsze członkinie chóru, co pięć lat spotykać sie to stanowczo było dla nich za długo. I tak Canzona zaprasza nas co roku na koncert urodzinowy, a co pięć lat na jubileuszowy.

Ten koncert to przede wszystkim podsumowanie działalności chórów w sezonie artystycznym 2014/2015. Był to sezon obfitujący w koncerty, wyjazdy na których nasze goślińskie chórzystki odnosiły wiele sukcesów m.in. na początku czerwca dwie grupy koncertowe Chóru Canzona: żeńska i dziecięca wzięły udział w V Międzynarodowym Konkursie Chóralnym „Chernomorski Zvutsi” w Balchik w Bułgarii. Przygotowania do konkursu trwały cały sezon artystyczny 2014/15. Chór Dziecięcy zdobył pierwsze miejsce za najlepiej wykonany utwór bułgarski w kategorii chórów zagranicznych. Chór Żeński Canzona-Absolwent otrzymał pierwsze miejsce w kategorii chórów o równych głosach.

Tegoroczny koncert zaskakiwał nie tylko bardzo różnorodnym repertuarem , ale tez ruchem scenicznym. Nie dość , że fantastycznie śpiewają to też potrafią tańczyć! To efekt tegorocznych  warsztatów artystycznych, które odbyły się we Włoszech. Żeński Chór „Canzona Absolwent” rozpoczął koncert muzyką poważną, sakralną. Panie zaśpiewały min.  „Regina coeli” oraz „Miserere”, ale w końcu był to koncert urodzinowy nie zabrakło więc utworów popowych i ludowych. Chór Dziecięcy Canzona śpiewał i tańczył do znanych piosenek z bajek. Choreografie opracowała Katarzyna Łukaszewicz.

Wielkie brawa i gratulacje dla obu dyrygentek prof. Elżbiety Wtorkowskiej i Adrianny Wtorkowskiej- Kubińskiej.

Koncert prowadziła założycielka Chóru Canzona pani profesor, która też serdecznie podziękowała za współpracę chórzystkom, rodzicom, sponsorom. Szczególne podziękowania otrzymał pan Marek Derbich, który od lat zajmuje się specjalną oprawą graficzną chórów. Chórom akompaniowali: na pianinie Weronika Jarzyńska,  Zespół 3DJ (Alicja Duszczyk – skrzypce i gitara, Artur Duszczyk – saksofon, Robert Duszczyk -gitara basowa) oraz Jasiu Baturo na klarnecie.

Na zakończenie wszystkie chóry zaśpiewały Killing Me Softly.

Po koncercie odczytano list gratulacyjny od Burmistrza Gminy Dariusza Urbańskiego i wręczono kwiaty dla dyrygentek oraz akompaniatorów.

I jak przystało na urodziny szanowne grono jubilatek zaprosiło publiczność na urodzinowy tort.

 

Agnieszka Szymańska-Wojtera

Fot. Tomasz Mizgier