home

Na dobrą wróżbę zagrał Wolny Elektron

Tradycyjne Andrzejki w Ośrodku Kultury przy ul. Mściszewskiej 10 odbyły się w niedzielę 29 listopada. Na dobrą wróżbę w specjalnym andrzejkowym koncercie zagrał zespół Wolny Elektron. Licznie przybyła publiczność wysłuchać mogła utworów z klimatu poezji śpiewanej w nierzadko mocnych, rytmicznych bluesowych aranżacjach. Muzycy przedstawili utwory do wierszy poetów polskich (Julian Tuwim, Ewa Lipska, Stanisław Grochowiak, Przemysław Berkowski) oraz autorskich tekstów Czarka Bery. Zespół przygotował dla publiczności wspaniałą niespodziankę w postaci konkursu na wspólne śpiewanie, w którym nagrodami były płyty z nagraniami zespołu.

Zespół Wolny Elektron założył Czarek Bera – instrumentalista, wokalista, twórca tekstów i muzyki. Pozostali członkowie to wspaniali muzycy Martini D’Arco gra na instrumentach klawiszowych oraz skrzypcach, na gitarze basowej gra Marcin Fukowski, na perkusji Maciej Czarnecki.

Zespół koncertuje i nagrywa. Zachęcam gorąco do obejrzenia na You Tube teledysku do utworu ”Daleki tygrys” sł. Julian Tuwim. Teledysk został zrealizowany w technice filmu animowanego przez cenioną animatorkę, absolwentkę Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu Małgorzatę Wojtkowiak.

 

Bartłomiej Stefański

Fot. Bartłomiej StefańskI