home

Pierwszy Jarmark Mikołajkowy

Już Mikołaj grzeje sanie.
Czego pragniesz niech się stanie.
Każde z marzeń skrytych w głębi
święty Dziadek może spełnić.

Pierwszy Jarmark Mikołajkowy na Nowym Rynku w Murowanej Goślinie zorganizowany przez Miejsko Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji i Spółdzielnię Mieszkaniową „Zielone Wzgórza” za nami. Echa świątecznych piosenek i zabaw mikołajkowych nie milkną . Mikołajki wprawiły wszystkich w nastrój świąteczny, który cały czas trwa. Piękna choinka świeci lampkami srebrnymi jak gwiazdki na niebie, a my czekamy na tą jedną, w tą magiczną noc, która już tuż, tuż. W sobotę 5 grudnia br. od godziny dziewiątej do szesnastej Gośliniacy i goście mogli świętować mikołajki na Jarmarku Mikołajkowym. Kilkanaście straganów świątecznych z wyrobami rękodzielniczymi, przysmakami, rewelacyjnymi grzańcami, dwudziestu siedmiu wystawców, zabawy dla dzieci przygotowane przez Stowarzyszenie KGD „Fanaberia”, występ Zespołu Folklorystycznego „Goślinianie”, spektakl teatralny i konkurs plastyczny, konkurs na najpiękniejsze i najsmaczniejsze pierniczki – tak wyglądał pierwszy jarmark.

Do konkursu na „Najpiękniejsze i najsmaczniejsze goślińskie pierniczki” swoje wypieki zgłosiły cztery osoby. Komisja w składzie: Przewodnicząca – Urszula Piętka (współwłaścicielka Cukierni P. Piętka), Arleta Włodarczak – dyrektorka MGOKiR i Adam Szweda Prezes Zarządu SM „Zielone Wzgórza” postanowiła wyróżnić Rozalię Rogacką z Uchorowa, a tytuł na najlepsze i najsmaczniejsze tegoroczne pierniczki przyznać p. Monice Nowak. Nagrody ufundowała Spółdzielnia Mieszkaniowa „Zielone Wzgórza”.

Konkurs plastyczny na portret Mikołaja pt: „Tak wygląda mój Mikołaj” zgromadził w sali Klubu Osiedlowego tłumy uczestników. Dzieci rysowały portret Mikołaja, a trzy najlepsze prace w różnych kategoriach wiekowych zostały wyróżnione i nagrodzone na scenie przez samego świętego Mikołaja. Wyróżnienie otrzymali: Tosia Grunwald (4 lata), Weronika Madajewska (6 lat) i Maciej Stawicki. Mikołaj bardzo cieszył się z prac dzieci i na pewno jeszcze w święta za wszystkie portrety podziękuje prezentami. Prace zostaną pokazane w Klubie Osiedlowym Zielone Wzgórza.

Na zakończenie jarmarku zaprosiliśmy wszystkie dzieci od 0 do100 lat na przedstawienie o sile miłości i dobroci pt. „Zimowa opowieść”. Podczas spektaklu dzieci miały okazję brać udział w różnych zabawach, korowodach tanecznych. Pojawił się też Mikołaj, który rozdawał słodkości wszystkim dzieciom.

Serdecznie dziękujemy:

  • SM „Zielone Wzgórza” za wsparcie finansowe i nieocenioną pomoc,
  • Stowarzyszeniu KGD „Fanaberia” za wspaniały program dla dzieci, cudną kawiarenkę i wsparcie,
  • Zespołowi Folklorystycznemu „Goślinianie” za wspaniały program artystyczny, przepiękne stoisko i wyśmienity barszczyk.

Agnieszka Szymańska-Wojtera

Bartłomiej Stefański

 

Fot. Bartłomiej Stefański