home

Wolontariusze już gotowi!

We wtorek 5 stycznia 2016 r. w sali Ośrodka Kultury odbyło się spotkanie z wolontariuszami, którzy pojawią się na ulicach naszego miasta w niedzielę 10 stycznia podczas XXIV Finału WOŚP. Na terenie naszej gminy tego dnia  kwestować będzie 40 osób.

Odprawa w Ośrodku Kultury rozpoczęła się od przekazania wszystkich ważnych informacji przez Szefa Goślińskiego Sztabu XXIV Finału WOŚP  w Murowanej Goślinie – Tomasza  Mizgiera. Dotyczyły one przede wszystkim całego przebiegu Finału WOŚP w naszej gminie.

Następnie głos zabrał Stanisław Wożniak – Prezes Klubu HDK „Gośliniacy”, który opowiedział o akcji poboru krwi w naszej gminie, organizowanej już od 18 lat podczas finału WOŚP.  Przekazał również kropelkę (maskotkę w kształcie serca) na główną licytację i zachęcił do wzięcia udziału w akcji oddawania krwi podczas finału.

W spotkaniu uczestniczył również przedstawiciel Komisariatu Policji -Kierownik Ogniwa Prewencji aspirant sztabowy Hubert Żołdak , który w kilku słowach omówił kwestie bezpieczeństwa wolontariuszy podczas zbiórki.  Następnie wolontariusze otrzymali puszki, serduszka oraz identyfikatory niezbędne do niedzielnej zbiórki. Na koniec spotkania zrobiono pamiątkowe zdjęcie wszystkich wolontariuszy.

Teraz pozostaje już tylko czekać do niedzieli. Przygotować sobie ciepłe ubranie i w radosny sposób przeżyć ten niesamowity dzień.

Zapraszamy raz jeszcze wszystkich Gośliniaków na imprezy związane z Finałem WOŚP w naszej gminie oraz na Światełko do nieba i główną licytację o godz. 20.00 (plac przed biblioteką)

W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy Jurka Owsiaka zagra „Mierzymy wysoko! Na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów”

                                                     Gośliński Sztab XXIV Finału WOŚP