home

„Rola, Rak Czupurak i Drzewo”

To tytuły utworów naszej finałowej trójki recytatorów, którzy wygrali Eliminacje Gminne i będą reprezentować naszą gminę w Wielkim Finale XVII Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Uczniów Szkół Podstawowych i Gimnazjów „Wiosenne Przebudzenie”.

Eliminacje Gminne odbyły się 8 kwietnia br. w sali ośrodka kultury. Od lat jesteśmy zachwyceni poziomem recytacji i zdajemy sobie sprawę, jak wiele pracy muszą wykonać uczniowie i ich opiekunowie, aby osiągnąć takie rezultaty. W tym roku jednak zaskoczyły nas dwie rzeczy. Pierwsza to fantastyczne nowe teksty, oczywiście klasycy poezji dziecięcej jak Jan Brzechwa, Julian Tuwim, czy Wanda Chotomska będą zawsze „modni”, ale cieszymy się, że młodzież, czy też nauczyciele poszukują czegoś nowego. Druga to chłopcy, których co raz więcej bierze udział w naszym konkursie.

Dziękuję wszystkim recytatorom, nauczycielom, opiekunom i rodzicom. Naszej jurorce Dionizie Boch dziękuję za bezcenne rady, optymizm i nieustający podziw dla młodych ludzi chcących „mówić” poezję.

Jury w składzie Dioniza Boch – przewodnicząca i Agnieszka Szymańska-Wojtera:

  • Po wysłuchaniu 18 prezentacji recytatorskich uczniów z klas podstawowych 0-3 postanowiło przyznać:

Wyróżnienie: Igorowi Bergierowi ze Szkoły Podstawowej w Łopuchowie, Jeremiemu Dolata ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Murowanej Goślinie, Nikoli Jóźwiak ze Szkoły Podstawowej w Białężynie i Karolinie Sokołowskiej ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Murowanej Goślinie.

Nominację do finału otrzymała Nadia Dolata ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Murowanej Goślinie.

  • Po wysłuchaniu 18 prezentacji recytatorskich uczniów z klas podstawowych 4-6 postanowiło przyznać:

Wyróżnienie: Franciszkowi Błachowiakowi i Magdalenie Borońskiej ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Murowanej Goślinie, Stanisławowi Grodzkiemu i Natanowi Hilszerowi ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Murowanej Goślinie i Dagmarze Kasprzak ze Szkoły Podstawowej w Długiej Goślinie.

Nominację do finału otrzymała Weronika Hilszer ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Murowanej Goślinie.

  • Gimnazjalistów reprezentowała tylko jedna osoba i ona otrzymała nominacjęJulia Koczorowska uczennica z Gimnazjum nr 1 w Murowanej Goślinie.

 

Agnieszka Szymańska-Wojtera

Zdjęcia Tomasz Mizgier