home

„Jesienna zaduma, malowana wierszem”

Po raz kolejny nasz ośrodek kultury zapełnił się mistrzami władania słowem, a to za sprawą Eliminacji Gminnych do XXII Powiatowego Konkursu Młodych Recytatorów „Jesienna Zaduma”, którego głównym organizatorem jest Gminny Ośrodek Kultury „Sokół” w Czerwonaku.

W Murowanej Goślinie Eliminacje Gminne odbyły się 9 listopada br. w sali ośrodka kultury przy ul. Mściszewskiej. Jury w składzie Dioniza Boch – przewodnicząca, Agnieszka Szymańska-Wojtera wysłuchało z ogromną przyjemnością na tle przepięknej scenografii (dzieło Barka Stefańskiego) dwudziestu siedmiu prezentacji w trzech kategoriach wiekowych.

W kategorii klasy I – III  szkoły podstawowej nominację do finału otrzymał Grzegorz Zawrzykraj ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Murowanej Goślinie, jury wyróżniło: Zofię Krankiewicz ze Szkoły Podstawowej nr 2, Nikolę Jóźwiak i Weronikę Szczerską ze Szkoły Podstawowej w Białężynie.

W kategorii klasy IV – IV szkoły podstawowej nominację do finału otrzymała Weronika Hilszer ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Murowanej Goślinie, jury wyróżniło: Paulinę Kaczmarek ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Murowanej Goślinie, Klaudię Mleczek ze Szkoły Podstawowej w Łopuchowie i Karinę Sokołowską ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Murowanej Goślinie.

W kategorii klas gimnazjalnych jury  postanowiło wyróżnić Mariannę Andrzejewską z Gimnazjum nr 2 w Murowanej Goślinie, a nominację przyznać Lidii Borońskiej z Gimnazjum nr 2 w Murowanej Goślinie.

Każdy z uczestników otrzymał od burmistrza Dariusza Urbańskiego gratulacje i pamiątkowy dyplom, a osoby wyróżnione i nominowane nagrody książkowe. Na zakończenie jak zawsze wspólna fotografia. Serdecznie dziękujemy i gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu. Za naszą finałową trójkę będziemy mocno trzymać kciuki 22 listopada, będą reprezentować naszą gminę w finale powiatowym w Gminnym Ośrodku Kultury „Sokół” w Czerwonaku.

Agnieszka Szymańska-Wojtera

Fot. Tomasz Mizgier