home

HIP HOP STOI MUREM ZA MIESZKAŃCAMI MUROWANEJ GOŚLINY

W sobotę 24 lutego br. w auli szkoły w Murowanej Goślinie odbył się KONCERT CHARYTATYWNY HIP HOP STOI MUREM ZA MIESZKAŃCAMI MUROWANEJ GOŚLINY. Znany poznański raper Ryszard „Peja” Andrzejewski włączył się w pomoc dla poszkodowanych w wybuchu gazociągu. Zaprosił też do udziału w koncercie innych artystów. Na hip-hopowej scenie zagrali:

  • Śliwa/Aspiratio Crew,
  • Grzybek/ Logo Dzielnicy,
  • Peja/ Slums Attack/ Gandzior/ Hirras/Kobra.

Na scenie pojawiła się też pięcioletnia córeczka rapera. Był to znakomity, pełen dobrej energii koncert.

To bardzo budujące i wzruszające, że są artyści, którzy angażują się w akcje charytatywne. „To jest tak, że możesz w każdy weekend zarabiać pieniądze, ale możesz też się tym też podzielić. To jest kwestia sumienia” – mówił Peja w wywiadzie przed samym koncertem dla TVN24.

Ponad trzysta osób kupiło cegiełki o wartości 25 PLN (wlot na imprezę), artyści ofiarowali na licytacje swoje płyty z autografem. Zbiórka publiczna podczas koncertu (nr 2018/745/KS Murowana Goślina Solidarna) przyniosła 10.000 PLN !!!

Dziękujemy artystom i publiczności za otwarte serca i hojność.

 

Ośrodek Kultury w Murowanej Goślinie dziękuje za:

  • pomysł i inicjatywę koncertu Pani Oli Czerwińskiej,
  • pomoc przy organizacji koncertu Szkole Podstawowej nr 1 i Spółce MG SPORT i NIERUCHOMOŚĆI,
  • pomoc przy zbiórce publicznej i zabezpieczenie medyczne koncertu strażakom z Młodzieżowej Drużyny OSP Murowana Goślina pod kierownictwem Remigiusza Przybylskiego.

 

Arleta Włodarczak
Zdjęcia: Tomasz Mizgier