home

Energetyczne Urodziny!

Tradycją stało się już, że kiedy nadchodzi jesień Chór Dziewczęcy „Canzona” zaprasza na koncert z okazji swoich urodzin. W niedzielę 6 października br. w auli Szkoły Podstawowej nr 1 usłyszeliśmy wszystkie formacje chórów „Canzona”.

Tym razem podczas koncertu mogliśmy odbyć niezwykłą podróż w miejsca odwiedzone w ciągu ostatniego sezonu artystycznego przez chór. Towarzyszyła nam prezentacja multimedialna dzięki której mogliśmy uczestniczyć wizualnie w podróży. W koncercie zaprezentowały się: Żeński Chór Canzona Absolwent pod dyrekcją Elżbiety Wtorkowskiej, Chór Canzona Kameralna i Dziecięcy Chór Canzona pod dyrekcją Adrianny Wtorkowskiej-Kubińskiej oraz zespół instrumentalny pod kierunkiem Alicji Duszczyk. Koncert z okazji 38 urodzin poprowadziła założycielka chóru prof. Elżbieta Wtorkowska, a przy fortepianie zasiadła Weronika Jarzyńska.

Podróż muzyczną rozpoczęliśmy w Stanach Zjednoczonych, gdzie koncertowały w zeszłym roku chóry Canzona Absolwent i Canzona Kameralna. Koncert rozpoczął się wyświetlonym utworem „Uwierz Polsko” zaśpiewanym  w Konsulacie Generalnym Rzeczpospolitej w Nowym Jorku, w refrenie chóry włączyły się do śpiewania, co było miłym zaskoczeniem dla publiczności. Mogliśmy również na chwilę przenieść się na Broadway i zobaczyć urywek spektaklu „Aladdin”. Później pojawiło się nawiązanie do Roku Stanisława Moniuszki, usłyszeliśmy wtedy jego cztery utwory w wykonaniu wszystkich formacji Canzony. Mogliśmy również usłyszeć zespół instrumentalno-wokalny Społecznego Ogniska Artystycznego pod kierunkiem Pani Alicji Duszczyk. Potem przyszedł czas na podróż do USA z Dziecięcym Chórem Canzona, mogliśmy podziwiać chór na zdjęciach z Chicago, Nowego Jorku i Linden. Chór oczywiście również odwiedził Broadway i puszczone zostało wykonanie piosenki „Let it go” z bajki „Kraina Lodu”. Zobaczyliśmy również zwiastun spektaklu „Jesus” z teatru w miejscowości Lancaster. Potem usłyszeliśmy utwory przygotowywane na wyjazd i konkurs, który odbyły się w czerwcu we Francji. Zobaczyliśmy również zdjęcia z tego wyjazdu i krótki film o parku „Puy de Fou”, który chórzystki zwiedzały.

Pod koniec koncertu zostaliśmy poinformowani o planach chóralnych na przyszły rok, a jednym z najważniejszych jest wyjazd Dziecięcego Chóru Canzona do Izraela na konkurs „The Sea of Galille Choir Festival ”.

Na finał wszystkie chóry zaśpiewały utwór „Dona Nobis Pacem” a potem tradycyjnie zaproszono wszystkich na urodzinowy tort.

Bukietami kwiatów podziękowali dyrygentkom – Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Bogusław Frąckowiak oraz radni Rady Miejskiej Andrzej Kuźniewski i Robert Molski. Podziękowania i życzenia złożył również radny Rady Powiatu Poznańskiego Jarosław Dobrowolski.

Zdjęcia i tekst Tomasz Mizgier