home

NIMA JAK U TEŚCIA

Jednym ze sposobów na przezwyciężenie jesiennej depresji jest podanie doustnie dużej dawki humoru. Korzystając z tej tradycyjnej receptury nasz ośrodek kultury zaprosił mieszkańców na program kabaretowo-muzyczny, prowadzony wyłącznie w gwarze śląskiej. Gwiazdą wieczoru był jeden z najpopularniejszych zespołów występującym w Telewizji TVS – Grupa Fest.

Zespół tworzy małżeństwo Mirosława i Jakub Tomaszewscy oraz córka Sabina. Mirosława – wokalistka, układa program artystyczny, pisze scenariusze, odpowiada za stroje. Jakub – wokalista, muzyk, kabareciarz. Jest autorem większości monologów i dowcipów.

Niepowtarzalny śląski humor, wyśmiewający nasze przywary, relacje międzyludzkie, do tego melodyjne szlagiery spowodowały, że widownia doskonale się bawiła. Nie obyło się bez bisów. A kto chciał sobie przedłużyć dobrą zabawę mógł po koncercie kupić płytę zespołu.

Dla nas organizatorów najcenniejsze były uśmiechy wychodzącej zadowolonej publiczności, a co poniektórzy nucili szlagier zespołu NIEMA JAK U TEŚCIA.

Agnieszka Szymańska-Wojtera
Zdjęcia: Tomasz Mizgier