home

X Krakowski Festiwal Pieśni Adwentowych i Bożonarodzeniowych

W dniach 7-8 grudnia br. Chór Dziewczęcy „Canzona” pod dyrekcją Adrianny Wtorkowskiej-Kubińskiej wziął udział w X Krakowskim Festiwalu Pieśni Adwentowych i Bożonarodzeniowych. W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział 25 chórów z 12 krajów: z Węgier, Ukrainy, Włoch, Białorusi, Estonii, Wielkiej Brytanii,  Litwy, Szwecji, Rumuni, Łotwy, RPA  i z Polski. W skład międzynarodowego jury wchodzili: Thea Paluoja z Estonii, Veronica Lozoviukova z Czech, Sasho Tatarchevski z Macedonii, Andrea Angelini z Włoch oraz Marcin Cmiel z Polski. Chóry były oceniane w sześciu kategoriach.

Canzona zaprezentowała ciekawy i zróżnicowany program kolęd i pastorałek, a występ konkursowy został wysoko oceniony przez jury. Zespół wygrał kategorię chórów dziecięcych zdobywając srebrny dyplom – 86,20 punktów, a jednocześnie zajął VI miejsce w klasyfikacji generalnej, na 25 chórów z Europy i Afryki.

Po przesłuchaniu konkursowym dziewczęta miały okazję zwiedzić piękną starówkę i wziąć udział w Krakowskim Jarmarku Bożonarodzeniowym, gdzie celebrowaly wspaniały, kolorowy i bajeczny świąteczny nastrój.

Adrianna Wtorkowska-Kubińska
Zdjęcia: z archiwum chóru