home

WAKACYJNE WARSZTATY ARTYSTYCZNE ZA NAMI

Przez dwa tygodnie od 13 do 24 lipca br. Miejsko Gminny Ośrodek Kultury i Klub Osiedlowy na Zielonych Wzgórzach gościli młodych artystów. Dzieciaki brały udział w akcji „Wakacyjne Warsztaty Artystyczne” przygotowanej przez instruktorów naszego ośrodka. Autorskie programy zajęć opracowali: Agnieszka Szymańska-Wojtera „Kreatywni”, Bartłomiej Stefański „Warsztat Majsterklepki” i Tomasz Mizgier „Warsztaty Fotograficzne”.

WARSZTATY KREATYWNYCH DZIECIAKÓW

Kreatywni rozpoczęli swoją wakacyjną przygodę od wzięcia w ręce pędzli, by namalować letnie niebo. Później wklejali; polne trawy, zboża i patyki. Na kartonowym kole stworzyli niesamowite prace 3D, na których fruwały bajecznie kolorowe ptaki i owady. W kolejnym dniu z butelek plastikowych, powstały przezabawne organizery na biurko tzw. PASZCZAKI, które połykały zagubione kredki , pisaki ;-).  Kiedy Kreatywni zrobili porządek na swoich biurkach, przyszła pora na zaginione skarpetki. Dzięki inwencji twórczej młodych artystów i przy pomocy: kleju, filcu, piór i nakrętek – skarpetki okazały sie barwnymi i wesołymi pacynkami. W ostatnim dniu powstały gigantyczne owady. Zachwycały nie tylko kolorami i formą ale ogólnym wyrazem artystycznym. Najpierw opanowały ośrodek kultury , potem klub osiedlowy gdzie osiadły na stałe;-).

WARSZTAT MAJSTERKLEPKI

U pana Majsterklepki uczestnicy ćwiczyli równowagę i łapanie balansu na SLACKLINIE, czyli próbowali chodzenia po rozciągniętej nad ziemią dwucentymetrowej taśmie 🙂 Zmierzyli się z wykonaniem modeliku legendarnego samochodu Ford Mustang z 1968 roku w drewnie i ze starych kapsli. Ze znalezionych w lesie gałęzi stworzyli groźnego węża GRZECHOTNIKA, który okazał się przyjaznym, miło brzmiącym instrumentem grzechotką:) Wielki hałas na koniec! Orkiestra ze starych garnków, misek i tac. Muzycy bawili się rytmem! Wykonali pałeczki i miotełki, które z premedytacją wykorzystali w wielkiej kakofonicznej orkiestrze radości. Dowiedzieli się również jak z domowych sprzętów zrobić pięknie brzmiące instrumenty:)

WARSZTATY FOTOGRAFICZNE

Uczestnicy warsztatów fotograficznych w pierwszej części zajęć zapoznali się z krótką historią fotografii, poznali zasady działania aparatu fotograficznego, a także wykonali swoje pierwsze zdjęcia w studiu fotograficznym. Dzieciaki nie tylko fotografowały, ale również pozowały do zdjęć, zamieniając się rolami. W drugiej części zajęć młodzi adepci fotografii mogli sprawdzić swoje fotograficzne oko w plenerze.

W kadrach pojawiały się już nie tylko osoby, ale również pejzaże, kwiatki motylki itp. Tym razem większości zdjęć została wykonana telefonami komórkowymi.

Na zakończenie chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim naszym adeptom szeroko pojmowanej sztuki 🙂 -czyli uczestnikom warsztatów.

Udanych dalszych wakacji i do zobaczenia we wrześniu – mamy taką nadzieję!!!

Agnieszka Szymańska- Wojtera, Bartłomiej Stefański, Tomasz Mizgier
Zdjęcia: Tomasz Mizgier, Bartłomiej Stefański i Agnieszka Szymańska- Wojtera