Za nami Wielki Finał…

Od ponad dwudziestu lat, z dwuletnią przerwą spowodowaną pandemią, nasz ośrodek kultury organizuje najstarszą imprezę cykliczną Powiatu Poznańskiego. Pomimo sporego stażu, cieszy się ona niesłabnącym zainteresowaniem, a co najważniejsze ciągle zachwyca, rozwija się i młodnieje. W sali ośrodka kultury w dniu 22 kwietnia br. odbył się Wielki Finał XXI Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Uczniów Szkół Podstawowych „Wiosenne Przebudzenie”.

W niezwykłej wiosennej scenografii przygotowanej przez Bartka Stefańskiego, gościliśmy recytatorów z gmin: Czerwonak, Mosina, Stęszew, Suchy Las, Tarnowo Podgórne i Murowana Goślina.

Od wielu lat staramy się promować ruch recytatorski, poprzez sukcesywne przeprowadzanie szeregu konkursów. Dzięki temu poezja jest bliższa dzieciom i młodzieży, uczy dobrego smaku oraz doskonali warsztat recytatorski i kulturę żywego słowa. Dzięki poezji doświadczają tego, co najpiękniejsze i najwartościowsze w życiu. Konkurs był na bardzo wysokim poziomie, w końcu gościliśmy najlepszych z najlepszych. Zachwycały wszystkie prezentacje, odpowiednio dobrane teksty, doskonałe interpretacje i mistrzowska technika. Przed ogłoszeniem wyników konkursu, dla uczestników i publiczności wystąpił z mini recitalem Przemysław Mazurek. Po jego występie przyszła pora na podsumowanie konkursu i ogłoszenie wyników. Jury w składzie: przewodniczący – Przemysław Mazurek, Dioniza Boch i Agnieszka Szymańska-Wojtera wybrało laureatów tegorocznej edycji Powiatowego Konkursu Recytatorskiego „Wiosenne Przebudzenie”:

grupa najmłodsza:

grupa młodsza:

grupa starsza

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom. Wielkie brawa dla Was, dla Waszych opiekunów i nauczycieli. Doceniamy i podziwiamy Waszą pracę.

Tekst: Agnieszka Szymańska- Wojtera
Zdjęcia: Tomasz Mizgier